İmzalı Gazi Mustafa Kemal Atatürk İlber Ortaylı

İmzalı Gazi Mustafa Kemal Atatürk
İlber Ortaylı

%5 İNDİRİM
32,41 TL
30,79 TL
Tükendi
2789788612674
919455
İmzalı Gazi Mustafa Kemal Atatürk
İmzalı Gazi Mustafa Kemal Atatürk
30.79

Gazi Mustafa Kemal Atatürk


Türkiye'nin önde gelen tarihçi, akademisyen ve yazarlarından Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın biyografik eseri Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Atatürk'ü tüm yönleriyle ele alıyor. Mustafa Kemal'i liderliğe hazırlayan tarihi koşulları 1880'ler kuşağından başlayarak kronolojik şekilde anlatan eser, yakın Türk tarihinin başlangıcına dair en önemli kaynak kitaplar arasında yer alıyor.


Bir Devri ve Lideri Anlamak


Prof. Dr. İlber Ortaylı, Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatının daha iyi idrak edilebilmesi adına kitabında ilk olarak, onun dünyaya geldiği coğrafyayı ve şartlarını anlatıyor. Osmanlı İmparatorluğu'nun dağılma sürecini yavaşlatan 1880'ler kuşağı ve o dönemde karışıklıkların hakim olduğu Balkan coğrafyasının anlatımının ardından Ortaylı, okurlarına Mustafa Kemal'in aile kökeni hakkında detaylı bilgiler aktarıyor. Ortaylı, kitabının devamında; Atatürk'ün karakterinin şekillenmesinde önemli role sahip olan çocukluk dönemini, askeri eğitimini ve göreve başladığı ilk yılları da detaylandırıyor.


Mücadele ile Geçen Bir Yaşam


Gazi Mustafa Kemal Atatürk; okurlarını Osmanlı'da öne çıkan siyasi akımlar, döneme yön veren İttihat ve Terakki Cemiyeti, Sultan II. Abdülhamid, Enver Paşa ve Ziya Gökalp'in faaliyetleri gibi konular hakkında bilgilendiriyor. Atatürk'ün askeri başarısını ispatladığı ilk gelişmeler olan Trablusgarp Savaşı, Balkan Savaşları ve Sofya yıllarına dair de bilgilerin yer aldığı kitap, sonrasında Birinci Dünya Savaşı döneminde yaşanan olayları kapsamlı bir şekilde ele alıyor. Ardından Atatürk'ün liderliğinde yönetilen Milli Mücadele, Kurtuluş Savaşı, İnönü Muharebeleri, Lozan Konferansı ve Büyük Taarruz dönemlerini anlatan kitap, böylece Cumhuriyet'in kuruluşuna giden süreci tüm adımlarıyla aydınlatıyor.


Cumhuriyetin ilan edilmesinden sonra yaşanan siyasi ve toplumsal gelişmelerin de geniş yer tuttuğu eser, son olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsiyetine ilişkin bilgilerle okurlarına zengin bir okuma deneyimi sunuyor. Ortaylı; eserinde usta anlatımının yanı sıra Atatürk'ün askeri dehası, mücadeleci kişiliği ve aydın yönü hakkındaki değerli yorumlarıyla ise Türk tarihine nitelikli ve özgün bir kaynak kazandırıyor.


En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!


Üstün liderlik vasfıyla tüm dünya güçlerine meydan okuyan ve bir imparatorluğun küllerinden Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran lider, Gazi Mustafa Kemal Atatürk… Ve Türkiye'de “tarih” denilince akla gelen ilk isimlerden olan Prof. Dr. İlber Ortaylı… Gazi Mustafa Kemal Atatürk eserini hala okumadıysanız hemen şimdi sepetinize ekleyin! Ulu önderin yaşamını, Ortaylı'nın anlatımıyla okumanın tadına siz de varın.


Kapat