Bağımlılık ve Bağımlılıklarla Mücadele - Bağımlılık Türleri Nedenleri

Bağımlılık ve Bağımlılıklarla Mücadele - Bağımlılık Türleri Nedenleri ve Çözüm Önerileri
Kolektif

%5 İNDİRİM
145,00 TL
137,75 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786256774490
979358
Bağımlılık ve Bağımlılıklarla Mücadele - Bağımlılık Türleri Nedenleri ve Çözüm Önerileri
Bağımlılık ve Bağımlılıklarla Mücadele - Bağımlılık Türleri Nedenleri ve Çözüm Önerileri
137.75

BAĞIMLILIKLARI TÜM YÖNLERİYLE
ANLAMAK ve ANLATMAK
Bağımlılık, sanılanın aksine yaşamımızın fazlasıyla içinde, dört bir yanımızı sarmış ve artık ciddi şekilde mu¨cadele edilmesi gereken bir hadise... Her ne kadar ilk anda aklımıza madde kullanımı veya kumar bağımlılığı gibi daha uç örnekler gelse de bağımlılığın çok daha masum göru¨nen fakat gu¨ndelik yaşamı oldukça ciddi şekilde etkileyebilen birçok tu¨ru¨ bulunuyor.
“Ne var yani birkaç saat telefona baktıysam?”, “Televizyonun karşısında tu¨m gu¨n oturmaktan keyif alıyorum.”, “Oyuna girmezsem tu¨m kazandıklarım heba olacak.”, “Bir sigara keyfimiz var, olmasın mı?” gibi serzenişleri duymayanımız herhâlde yoktur.
Eğer yapmaktan çok keyif aldığınız bir eylemi bir tu¨rlu¨ durduramıyorsanız veya bir işe çok önemli olmasına rağmen sırf keyif aldığınız etkinliği bırakamadığınız için başlayamıyorsanız çanlar sizin için çalıyor olabilir.
Tütün bağımlılığı, madde bağımlılığı, kumar bağımlılığı, alışveriş bağımlılığı, yeme bağımlılığı, oyun bağımlılığı, akıllı telefon bağımlılığı, sosyal medya bağımlılığı.
Peki, sizin bağımlılık tu¨ru¨nu¨z hangisi?
Kendinizde ya da çocuğunuzda hangi bağımlılığın olabileceğinden şu¨phe duyuyorsunuz?
Her kesimden insanı hedef alan bağımlılık sorununu ne yaratıyor olabilir?
Bu alana yıllarını vermiş kıymetli bilim insanlarıyla kaleme alınan Bağımlılık ve Bağımlılıklarla Mücadele; farklı bağımlılık tu¨rleri, nedenleri ve bu bağımlılıklara ilişkin çözu¨m önerilerini içeren bir başvuru kaynağı… Bu kitapta giderek yaygınlaşan davranışsal bağımlılıklar ve geçmişten günümüze tehdit olmayı sürdüren madde bağımlılıklarına ilişkin bilim dünyasında yürütülen araştırmaları ve uzmanların bakış açılarını bulacaksınız.
Hem profesyoneller hem de bağımlılıklar konusunda bilgi sahibi olmak isteyen amatör araştırmacılar için etkili ve öğretici bir kılavuz…(Tanıtım Bülteninden)


Kapat