Cumhuriyet'in İlk Sabahı Kutulu Seti Şermin Yaşar

Cumhuriyet'in İlk Sabahı Kutulu Seti
Şermin Yaşar, İlber Ortaylı

%5 İNDİRİM
200,00 TL
190,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
2786266989498
975641
Cumhuriyet'in İlk Sabahı Kutulu Seti
Cumhuriyet'in İlk Sabahı Kutulu Seti
190.00

Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü kutlamanın gururunu, coşkusunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Kronik Çocuk ailesi, Kurtuluş Savaşı'nda verdiğimiz onurlu mücadeleyi, kahraman Türk halkının seferberliği ve ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazandığımız destansı zaferi bu özel bayrama yakışır bir setle kutluyor!

Dünyaya gözlerimi bir savaşın ortasında açtım. Savaşın ortasının tam olarak neresi olduğunu bilmiyordum ama annem hep “Savaşın ortasında doğurdum ben seni,” derdi.

Tarih 23 Nisan 1920. Büyük Millet Meclisi binasının önünde adım atacak yer yok. Kalabalığın gerisinde bir tezgâh göze çarpıyor. Önünde bir çocuk, kimbilir belki bir seyyar satıcı. Annesi var mı, babası sağ mı? Vatan yorgun, halk yoksul, umutlar yitip gitmişken bir çocuk nasıl yaşar hayatı?

Çocuk edebiyatımızın üretken ve sevilen yazarlarından Şermin Yaşar, bizi şerbetçi bir çocuğun gözünden Kurtuluş Savaşı yıllarına götürüyor. Gökçe Akgül'ün incelikli çizimleri eşliğinde seferberliği, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde yavaş yavaş yeşeren ümidi, toplumdaki değişimi, yoklukla geçen günleri ve beklenen zaferi hep birlikte yaşayacağız. Türk
tarihçiliğinin büyük ismi İlber Ortaylı'nın Millî Mücadele günlerinin tarihi yönlerine tuttuğu ışığın aydınlığında Cumhuriyet'in ilk sabahını beraber karşılayacağız.

Kutu içeriği: Türk bayrağı, 100. yıl özel rozeti, Cumhuriyet'in İlk Sabahı kitabı, Cumhuriyet'in İlk
Sabahı posteri, Cumhuriyet'in İlk Sabahı kartpostal

(Tanıtım Bülteninden)


Kapat