Ay Prensesi Edgar Rice Burroughs

Ay Prensesi
Edgar Rice Burroughs

%20 İNDİRİM
299,50 TL
239,60 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786256438385
978406
Ay Prensesi
Ay Prensesi
239.60

Edgar Rice Burroughs’un en “ciddi” bilimkurgu eseri;

Distopik, alternatif bir tarihi kurgu ile geleceğin baskıcı rejimlerini okura sunan Ay Prensesi, sizlerle! 

Eleştirmenlere göre Burrougsh’un en başarılı bilimkurgu eseri olan Ay Dizisi, 3 kitaptan oluşuyor: Ay Prensesi, Ay Adamları ve Kızıl Şahin. Burroughs kitaplığında alışılageldiği üzere, bu üç cildi okurumuza “Ay Prensesi” başlığı altında tek bir eser olarak sunuyoruz!

Burroughs’un kaleminde I. Dünya Savaşı 1918’de sona ermemiş, Rus Ekim Devrimi sonrası sadece hafiflemiştir. Kısacası Burroughs’un kurgusunda birinci ve ikinci savaş yoktur, 1914’te başlayıp 1967’de sona eren tek bir “Büyük Savaş” vardır. Bu savaş Anglo-Sakson güçleri, İngiltere ve ABD’nin mutlak galibiyetiyle sona ermiştir.

İngiliz-Amerikan üstünlüğü ile Uluslararası Barış Komitesi sükûneti sağlamaktadır dünyada. Bu galibiyetin hemen ardından insanlar Ay’a ilk insanlı uzay aracını gönderirler. Böylece macera başlar. Dünya huzur içinde iken birden kaos hakim olacaktır dört bir yana.

***

Siyasi göndermeleriyle ünlü olan Ay Prensesi üçlemesinin ilham kaynağı büyük ölçüde Marksist Sovyet rejimi. Burroughs, okurlarına bu dünyada komünistlere benzeyen, kötü niyetli Kalkar halkını tanıtıyor.

Mars (Barsoom) ve Venüs (Amtor) dizileriyle yakın temas içerisinde olan Ay Dizisi ile Burroughs’un gezegenler diyarı tamamlanıyor! İyi okumalar.

Kapat