Pellucidar IV Edgar Rice Burroughs

Pellucidar IV
Tarzan Dünya’nın Merkezinde
Edgar Rice Burroughs

%25 İNDİRİM
199,50 TL
149,63 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786256438910
977477
Pellucidar IV
Pellucidar IV Tarzan Dünya’nın Merkezinde
149.63

Tarzan, John Carter ve Venüs (Amtor) dizilerinin yaratıcısı Edgar Rice Burroughs’dan, en az diğerleri kadar ünlü kitap dizisi “Pellucidar” devam ediyor! 

Tarzan dizisiyle birlikte ilerleyen köprü eser olan 4. kitabı “Tarzan Dünya’nın Merkezinde” sizlerle!

Pellucidar, Dünya’nın çekirdeğinde yer alan ama bu kez insanlığın baskın ırk olmadığı bir dünya. Hatta insanlık, oldukça ilginç ve devasa bir sürüngen türü olan Maharların himayesinde âdeta evcilleştirip onlara hizmet etmeleri için hayatta kalabilmiş olan bir tür.

***

İngiltere’de bir beyefendi olan Lord Greystoke, ormanda ise Maymunların Tarzan’ı diye bilinen Tarzan; bu kez radyo üstadı Jason Gridley ile iç kabuğu, çekirdekte yer alan iç dünya Pellucidar’ı keşfe çıkıyor!

Abner Perry’nin Pellucidar’dan gelen yardım çığlıklarını duyan Tarzanalı Jason Gridley, Tarzan’ı da yanına alarak Korsar korsanları tarafından ele geçirilen Pellucidar imparatoru David Innes’i kurtarmak için iç kabuktaki vahşi dünyaya iner. Pellucidar’a vardıklarında yoldaşından ayrılan Lord Greystoke, zamanın anlamsız olduğu, kavurucu ebedi öğlen güneşinin altındaki ilkel dünyanın vahşeti ve ormanıyla tanışır. Her ikisi de hayatta kalmak için mücadele vermek zorundadır. Aşk ise ilkel dünyada bir kez daha kendisini gösterir: Gridley, Zoram’ın Kızıl Çiçeği Jana’nın gönlüne girmeyi başarmıştır.

“Tarzan’ın ormanı ve John Carter’ın Barsoom’unu Pellucidar’a bağlayan karakter, Jason Gridley!” — David Bruce Bozarth

Kapat