Mutlu Yaşam Üzerine - De Beata Vita Augustinus

Mutlu Yaşam Üzerine - De Beata Vita
Augustinus

%20 İNDİRİM
95,00 TL
76,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786256989610
913360
Mutlu Yaşam Üzerine - De Beata Vita
Mutlu Yaşam Üzerine - De Beata Vita
76.00

Batı düşüncesinin oluşumundaki en etkili ve önemli figürlerden biri olan Hippolu Augustinus’un kaleminden yaşamın nasıl olmasına dair bir eser: Mutlu Yaşam Üzerine (De Beata Vita). Bu kısa ancak uzamları geniş eser Augustinus’un felsefi düşüncelerini yansıtmasının yanı sıra bu önemli filozofun yaşama anlam katmak üzerine tavsiyelerini de sunuyor.

Mutlu Yaşam Üzerine’de Augustinus annesi, kardeşi, oğlu ve arkadaşlarıyla birlikte otuz ikinci doğum gününü, mutluluğun doğası üzerine bir şölen yaparak kutlar. Burada yemekler yenir, içecekler içilir ve antik felsefi düşüncenin en önemli sorunlarından mutluluğun ne olduğu ve ona nasıl ulaşılacağı hakkında derinlemesine bir sohbet yürütülür. Eserin en temelinde ise bilgelik arayışı ile mutluluk arayışı arasındaki bağlantı irdelenir.

Mutluluğun kaynağını ve ona nasıl ulaşılacağını sorgulayan Augustinus, gerçek mutluluğu arama sürecine odaklanır ve okurlarını insanın iç dünyasının keşfine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. De Beata Vita, Augustinus'un döneminin toplumsal ve ahlaki sorunlarına ışık tutmakla birlikte günümüz için de geçerli birçok tespitte bulunuyor.

Türkçede ilk defa yayınlanan Mutlu Yaşam Üzerine, hem Augustinus'un düşünce dünyasına aralanan bir kapı hem de mutlu yaşama erişmek için bir kılavuz.

Kapat