Prens - Düşünce Klasikleri - Bez Ciltli Niccolo Machiavelli

Prens - Düşünce Klasikleri - Bez Ciltli
Niccolo Machiavelli

%30 İNDİRİM
102,00 TL
71,40 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786256353336
976987
Prens - Düşünce Klasikleri - Bez Ciltli
Prens - Düşünce Klasikleri - Bez Ciltli
71.40

“Halkların tabiatından iyi anlamak için prens olmak icap eder,
prenslerinkinden iyi anlamak içinse halktan biri olmak icap eder.”


Modern çağın en önemli düşünürlerinden İtalyan filozof, siyasetçi ve tarihçi Niccolò Machiavelli'nin Prens'i tarihte en çok tartışma yaratmış kitaplardan biridir.
16. yüzyılın başında Avrupa'da ve İtalya'da siyasi ve coğrafi olarak son derece karmaşık bir dönemin ürünü olmanın ötesinde iktidarın ve devletin işleyişine, halkların psikolojisine ve hükümdarlık sanatına dair gerçekçi çözümlemeleri ve iddialı önerileriyle yüzyıllarca siyaset kılavuzu olarak okunmuş, filozoflarca ve siyasetçilerce modern politikanın kurucu metinlerinden biri olarak tartışılmıştır.
Ahlakdışı bir siyaset anlayışıyla da özdeşleştirilen kitabın şöhreti yazarının adından Makyavelizm kavramının türemesine yol açmış olsa da, Prens tarihsel ve coğrafi koşulları, zamana bağlı zorunlulukları, fiili gerçekliği, siyasi önderlerin meziyetlerini ve talih dönüşlerini gözeten çok yönlü yapısıyla siyasetin hem değişken hallerine hem de temel ilkelerine dair bir klasik haline gelmiştir.
Betül Parlak'ın İtalyanca aslından özenle çevirdiği bu eseri, Fırat Mollaer'in metni Machiavelli'nin düşüncesi dahilinde ve siyaset felsefesi bağlamında aydınlatan önsözüyle ve notlarıyla sunuyoruz.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat