Yamuk Okul Yıkılıyor Louis Sachar

Yamuk Okul Yıkılıyor
Louis Sachar

%30 İNDİRİM
169,00 TL
118,30 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786052855065
970413
Yamuk Okul Yıkılıyor
Yamuk Okul Yıkılıyor
118.30

Yamuk Okul'un kaderi kimin ellerinde?


Kitapları milyonlarca çocuğa ulaşan Newbery Madalyası sahibi Louis Sachar'ın kaleminden çıkan “Yamuk Okul” serisinin devam macerasında, okurları yine hem şaşırtıcı, hem ilginç, hem sorgulatan, hem de çok matrak bir olaylar silsilesi bekliyor.


Yamuk Okul'un kaderini değiştirecek ACAYİP hadiselerin cereyan ettiği Yamuk Okul Yıkılıyor; inek çanları eşliğinde akıp giden, birbiriyle geçişli otuz kısa öyküden oluşuyor.


Sachar, öğretmenlik anılarından yola çıkarak, müthiş bir gözlem ve ifade gücüyle yoğurduğu bu durum öykülerinde çocukları ABSÜRT mizahla tanıştırırken; eleştirme, eleştirilme ve eleştiriyi kabul etme hakkında düşündürüyor.


Bildiğiniz tüm okulları unutturan Yamuk Okul'a tekrardan hoş geldiniz!
Bir önceki kitaptaki “yumuk” hikâyelerin tadı damağınızda kalmış olmalı ki, çatısı bulutlara değen bu sıra dışı okula geri dönmek ve birbirinden komik tuhaflıkları birinci ağızdan dinlemek istediniz.
E gülmek, pardon KAHKAHA atmak sizin de hakkınız tabii...


ÇIN, ÇIN, ÇIN! Bu ses de nesi!?
Ders zili çalıyor, Yamuk Okul'da yeni dönem BOMBA gibi başlıyor!


Sınıfın yenisi Benjamin Nushmutt (ne isim ama!) hangi gerçeği Bayan Jewls'a söylemekten çekiniyor? Başını ha babam derde sokan Todd'un oyuncak köpeği nasıl birden acımasız, aç bir kurda dönüşüveriyor? Leslie'nin atkuyruklarını çekiştirip duran Paul'u ne gibi bir tehlike bekliyor? Var olmayan 19. kattaki Bayan Zarves'la hangi öğrenci nasıl tanışıyor? “Günün Spesiyalitesi” olan sürpriz yemek neden bu kadar iştah kapatıcı? Çoraplarla, patateslerle ve hatta kayıp kulakla ilgili etrafta dolanan hikâyelerin aslı astarı var mı? Yamuk Okul'un zangır zangır titremesinin gerçek sebebi ne? Amanın, camdan aşağıya olanca hızıyla üstümüze gelmekte olan şey de neyin nesi!? Eveet! Bu hikâyeleri okumaya doyamayacaksınız. Ama öncelikle beyniniz spagettiye dönüşmeden önce, sıfırdan bir milyona kadar bütün sayıları alfabetik sıraya dizmelisiniz. Hem de adınızı tahtadaki DİSİPLİN başlığı altına yazdırmadan!


Yamuk Okul Yıkılıyor, okurları güldürmekle kalmayan, üstüne bir de yıllar içinde sürekli evrilen ama odak noktası hiç değişmeyen eğitim-öğretim sistemi hakkında sorgulatan çok katmanlı bir anlatı sunuyor.


O hâlde, maceraya devam!
Şimdi Yamuk Okul'u yıkılmaktan kurtarma zamanı...(Tanıtım Bülteninden)


Kapat