Uzaylı Dostum - Küçük Yıldızlar Okuma Seviyesi 2 Michael Petrowitz

Uzaylı Dostum - Küçük Yıldızlar Okuma Seviyesi 2
Michael Petrowitz

%30 İNDİRİM
109,00 TL
76,30 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786052858547
979110
Uzaylı Dostum - Küçük Yıldızlar Okuma Seviyesi 2
Uzaylı Dostum - Küçük Yıldızlar Okuma Seviyesi 2
76.30

Bulutların arasından el sallayan şu “davetsiz” misafir de kim?

Michael Petrowitz'in yazıp Patrick Wirbeleit'in resimlediğiUzaylı Dostum,13 milyar ışık yılı uzaktan Dünya'ya uzanan bir yolculuğutürlü çeşit oyunla hareketlendiren, gezegenler arası bir macera!

Arkadaşlığın ve yardımlaşmanın gücüyle her sorunun üstesinden gelinebileceğini gösteren bu kovalamacası bol öykü, farklılıkların zenginliğine vurgu yaparak ister Dünyalı ister uzaylı olsun“Çocuk her yerde çocuktur” görüşünüdestekliyor.

Sürekli homurdanıp duran “şapşal” bir köpek, şaşkın bir dondurmacı ve bineni tepetaklak eden süper ötesi bir salıncakla renklenen kitap; eğlenceli anlatısının arka planındabilim, teknoloji, uzay gibi merak uyandırıcı konularada değiniyor.

Tatil gelip çatmıştı. Sapsarı parlayan güneşe ve masmavi ışıldayan gökyüzüne rağmen Fiko'nun canı çok sıkılıyordu. Tüm arkadaşları bir yerlere gittiği için etrafta oynayacak kimsecikler yoktu. Hem zaten hiç sevmiyordu tatilleri. Derken... gözüne tuhaf bir bulut ilişti. Giderek alçalan bulut sanki üzerine üzerine geliyordu. Hemen sonra, bulut sandığı şeyin çimenlere iniş yaptığını fark etti. Gözlerine inanamadı önce. Yoksa karşısında gördüğü şey gerçek bir UFO muydu? Amanın, o da nesi?! Uzay gemisinin kapısından çıkan o çocuk da kimdi öyle? Yoksa uzaylı mıydı? Nasıl düşmüştü yolu Fikoların yaşadığı şehrin parkına? Ama her şeyden önce ne işi vardı Dünya'da?

Çocukları farklı heyecanlar keşfetmeleri için yüreklendiren bu neşeli öykü; tatillerin dostlukla, oyunla ve kahkahayla geçirildiğinde ömür boyu unutulmayacağını hatırlatıyor.

“Küçük Yıldızlar”koleksiyonu kapsamında“Okuma Seviyesi 2”olarak sınıflandırılanUzaylı Dostum, içerdiği bulmaca ve oyunlarla, öğrencilerin kelime dağarcığını zenginleştiriyor, okuduklarını daha iyi anlamalarını ve pekiştirmelerini olanaklı kılıyor.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat