İçimdeki Kurbağa Dilge Güney

İçimdeki Kurbağa
Dilge Güney

%30 İNDİRİM
149,00 TL
104,30 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786052858615
979470
İçimdeki Kurbağa
İçimdeki Kurbağa
104.30

İçinizdeki kurbağanın sesine kulak verin!

Dilge Güney'in kaleme aldığıİçimdeki Kurbağa, büyüme çağındaki çocuklarınduygularını tanımaları, anlamaları ve doğru yönetmeleriüzerine kıpır kıpır bir macera!

Turna adında bir ufaklığınmidesine “kazara” yerleşen kurbağadan kurtulmak için verdiği mücadeleyikonu edinen bu neşeli roman, akıllara zarar deney fikirleriyle okurların hayal gücünü esnetiyor.

Çizer Gül Sarı'nınher duyguyu boya paletindeki başka bir renkle ilişkilendirdiğikarikatür tadındaki resimleriyle anlatısını güçlendiren kitap, karar alma sürecinde duyguların rolü ve etkileri hakkında uzun uzun düşündürüyor.

Abisinin yaptığı tatsız şakadan bu yana Turna'nın içinde acayip şeyler dönüyor. Kimi zaman hoplayıp zıplayan, kimi zaman midesine oturan, kimi zamansa kalbine sarılıp yemek borusuna tırmanan davetsiz bir misafirle uğraşmak zorunda!

Turna, evcil hayvanını içinde büyütüyor!
Evet, yanlış duymadınız, Turna'nın içinde günden güne büyüyen bir kurbağa var: Kıpırdak!

“İnsan içinde hop edip duran bir canlıyla yaşar mı hiç?” demeyin sakın. Eğer mecbur kalırsa neden olmasın? Gerçi Turna'nın can dostu Sinan ne yapıp edip bu kurbağadan kurtulmaları gerektiğini düşünüyor. Üstelik bunun için de harika deney planları var. Hımm, acaba önce hangisini hayata geçirse? Karabiber deneyi başarılı olacak sanki... Peki, işin sonunda Turna içinde dört dönen Kıpırdak'tan kurtulabilecek mi dersiniz?

Kâh içimizde uçuşan kelebeklerle kâh nefesimizi sıkıştıran bir taşla bize işaret veren duygularımıza tercümanlık edenİçimdeki Kurbağa, önce kendimizle, sonrasında hayatın getirdikleri ve götürdükleriyle yüzleşmenin önemine vurgu yapıyor.

Hem zaten ne demişler:“Hiçbir şey mideden kurbağa çıkarmak kadar zor değildir. Özellikle de içinde...”(Tanıtım Bülteninden)


Kapat