Normanlar: Avrupa'nın Kurucuları - Asya'nın Fatihleri Levi Roach

Normanlar: Avrupa'nın Kurucuları - Asya'nın Fatihleri
Levi Roach

%5 İNDİRİM
195,00 TL
185,25 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786256989696
913561
Normanlar: Avrupa'nın Kurucuları - Asya'nın Fatihleri
Normanlar: Avrupa'nın Kurucuları - Asya'nın Fatihleri
185.25

Avrupa, Akdeniz ve Orta Doğu’nun Efendileri: Normanlar

 

“Viking akınlarından Akdeniz’in hakimiyetine uzanan Normanlar, Orta Çağ Avrupası’nın egemen ve göz kamaştıran gücüydü. Levi Roach, muhteşem ve panoramik anlatımıyla Normanların inanılmaz hikâyesini ustalıkla anlatıyor.” – Helen Castor

 

Elinizdeki bu kitap, hırslı maceracıların, azılı yağmacıların, kazanılan ve kaybedilen servetlerin hikâyesi.

 

14 Ekim 1066.

 

İngiltere’nin son Anglo-Sakson kralı II. Harold Sussex’te ölürken, Normandiya Dükü beklenmedik zaferini kutluyordu. Artık İngiliz tahtında Anglo-Saksonlar veya Vikingler oturmayacaktı; artık çağ, Normanların çağıydı.

 

Viking akıncılarından gelen mütevazı köklerinden paralı askerler, fatihler ve hükümdarlar çıkaran Normanlar, Avrupa’yı tabiri caizse şekillendirirken Küçük Asya topraklarında da adım atmadık yer bırakmadılar. Uyum sağlama, yenilikçilik ve katı kararlılıklarıyla dünyaya damga vurdular.

 

Yazar Levi Roach, İskandinavya’dan Kutsal Topraklara dek Normanların izini sürüyor ve okurları da bu yolculukta peşinden sürüklüyor. Alana hakimiyeti ve başarılı araştırmasıyla Norman İmparatorluğu’nu karakterize eden siyasî entrikalar, askerî deha ve kültürel asimilasyonun karmaşık dokusunu gözler önüne seriyor. 

 

Normanlar, yalnızca bir fetih kroniğinden çok daha fazlası. Yazar Roach fetihlerin yanında modern hukuk sisteminin temellerinin nasıl atıldığından Avrupa’nın Orta Çağ kimliğini şekillendiren farklı kültürlerin kaynaşmasına kadar Norman yönetiminin geniş kapsamlı sonuçlarını ustalıkla inceliyor.

 

Normanlar,Kuzey Fransa’daki Viking yağmacılarının torunlarının Avrupa, Akdeniz ve Orta Doğu siyasetine hâkim oluşlarının olağanüstü hikâyesini anlatıyor. Yazar Levi Roach’ın usta tarih yazıcılığı ve titiz araştırmaları, bu olağanüstü hanedana yeniden hayat vererek etkilerinin hatırlanmasını sağlıyor. Normanlar’da bir Viking gemisiyle Manş’ı geçecek, Hastings’in dehşetengiz atmosferini ciğerlerinize çekecek, Kutsal Topraklara giderken İznik’te dinlenecek ve paralı asker olarak pek çok efendiye hizmet edeceksiniz.

Kapat