9786257146944
952019
Temel Beslenme Bilimi (Ciltli)
Temel Beslenme Bilimi (Ciltli)
720.00

2500 yıl önce Hipokrat; "Besinler ilacınız, ilacınız besininiz olsun” sözü ile tüketilen besinlerin ve yemek yeme davranışının sağlığın sürdürülebilmesindeki önemini vurgulamıştır. Beslenme bilimi, o zamandan günümüze dünyada ve ülkemizde gittikçe artan sayıdaki araştırmalarla, beslenmenin sağlıktaki öneminin daha iyi anlaşılmasını sağlayan bir bilim dalı olmuştur. Disiplinlerarası çalışmaya olanak veren beslenme bilimi, çalışmalardan elde edilen yeni bilgilerin yaşamla bütünleştirilebilmesi nedeniyle oldukça dinamiktir.
Temel Beslenme Bilimi, tüketilen besinlerin ve yiyeceklerin tüketim miktarı, cinsi, sıklığı, hazırlama ve pişirme ilkelerine yönelik yeni araştırma ve yayınların ışığında elde edilmiş birçok yeni bilgiyi içermekte ve bu bilgilerin yaşam içerisinde doğru şekilde kullanılabilmesini kapsamaktadır.
Temel Beslenme Bilimi, beslenme ve diyetetik bölümü başta olmak üzere, diğer bölümlerin beslenme dersi için ders kitabı, beslenmeyi öğrenmek isteyen öğrencilere ve bu alana ilgi duyanlara yönelik kaynak kitap olarak tasarlanmıştır.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat