Anne-Baba Seti - 5 Kitap Takım Kolektif

Anne-Baba Seti - 5 Kitap Takım
Kolektif

%5 İNDİRİM
850,00 TL
807,50 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
KARGO BEDAVA
2786053734252
929179
Anne-Baba Seti - 5 Kitap Takım
Anne-Baba Seti - 5 Kitap Takım
807.50

SET İÇİNDEKİ KİTAPLAR  1. Zor Çocuk – Ross W. Greene

  2. Süper Çocuk mu Mutlu Çocuk mu? - Debra Fox Gansenberg & Lisa Sugarman

  3. Her Doğum Bir Hikaye – Furkan Kayabaşoğlu

  4. Bir İnsan Yetiştirmek - Ross W. Greene

  5. Geliştiren Anne-Baba – Doğan CüceloğluZOR ÇOCUK – ROSS W. GREENE


Kolay sinirlenen, inatçı ve sürekli itiraz eden çocukları anlamak için yeni bir yaklaşım


Eğer sorunlu davranışları olan bir çocuğun annesi ya da babasıysanız, bu kitap çocuğunuzun yaşadığı güçlükleri idare etme konusunda iyimser hissetmenize, ailenize yeniden huzur getirmenize yardımcı olacaktır. Eğer söz konusu çocuğun büyükanne ya da büyükbabası, öğretmeni, komşusu, antrenörü ya da terapistiyseniz, bu kitap hiç değilseanlamanızayardımcı olacak.” Ross W. Greene


Çığlıklar, dinmeyen ağlama krizleri, diretmeler, vurmalar, küfürler ve bunu takip eden okuldan uzaklaştırılma kararları, öğretmen şikâyetleri, huzursuz aile ortamı… Ne zaman geleceğini kestiremediğimiz bu krizler karşısında kendinizi çaresiz, tükenmiş hissediyorsanız… Evde verdiğiniz mücadelenin yanı sıra markette, restoranda, parkta size çevrilen bakışlardan bunaldıysanız… Çocuğunuza dair pek çok kişiden “İlgi çekmek istiyor”, “Damarımıza basıyor”, “Bir problemi var”, “Ailesi çok taviz veriyor” gibi ithamları duyuyor ve hatta içten içe kendinizi de çocuğunuzu bu şekilde suçlarken buluyorsanız…


Çocuğunuzuanlamakiçin bundan daha iyi bir zaman olmayacak;şimdi harekete geçin!


Sosyal, duygusal ve davranışsal zorlukları olan çocuklarla yıllarını geçiren Dr. Ross W. Greene, bu alanda yaptığı araştırmalar ve deneyimlerinden yola çıkarak çocuklarınızın neden bu şekilde davrandığına, bunu neyin tetiklediğine ve onlaraçatışmadannasıl yardım edebileceğinize dair çığır açıcı bir metot geliştirdi ve geleneksel ebeveynlik ve tedavi yöntemlerine meydan okuyan Greene'in bu çalışması onlarca dile çevrildi, pek çok aileye ve kuruma fayda sağladı.


Siz de bu davranışlara öncesinde müdahale edip pek çok atağın önüne geçebilir, dahası bunu çocuğunuzla iletişim kurarakberaberçözebilirsiniz. Kolay olmayacak. Hızlı olmayacak. Ama çocuğunuzun -ve kendinizin- iyi taraflarını gittikçe daha fazla görmeye başlayacaksınız.


Her çocuk şayet elinden geliyorsa iyi olanı yapar, siz ona sahip olmadığı becerileri öğrettiğiniz sürece.SÜPER ÇOCUK MU, MUTLU ÇOCUK MU? - DEBRA FOX GANSENBERG & LISA SUGARMAN


Z Kuşağı Anne-Babaları İçin Taktik ve Stratejileri


“İster çiçeği burnunda ister deneyimli birer anne baba, isterseniz anne baba adayı olun, hedefinizsüper çocuklaryetiştirmek değil; yaşamın karşısına çıkardığı her şeyle zarafet, cesaret ve güçlü mizah duygusunu kullanarak baş edebilecekdengeli ve mutlu bireyleryetiştirmek olmalıdır.”


Lisa Sugarman


Z KUŞAĞI EBEVEYNLERİNE YENİ ve BENZERSİZ BİR YAKLAŞIM!
Daha akıllı, daha hızlı, daha başarılı, daha popüler, daha daha daha… Sizin de çevreniz çocuklarının yolundaki her engeli ortadan kaldıran, asla başarısız olmalarına veya düşmelerine izin vermeyen, aktiviteden aktiviteye koşuşturan ebeveynlerle mi çevrili? Yoksa siz de onlardan biri misiniz? Çocuğunuz bir düştü mü bir daha kendi başına ayaklanamamasından mı korkuyorsunuz?


Yalnız değilsiniz.


Günümüz anne babalarının çoğu çocuklarının yanlış yapmalarının normal (hatta gerekli olduğunu) kabul etmekte zorlanıyor. Çocukların spordan müziğe, matematikten yabancı dile, sanattan örnek bir “süper çocuk” olmaya kadar pek çok konuda diğer çocukları geçmeleri bekleniyor. Ve bu çocuklar birersupermanolamamalarıyla baş edemiyorlar.

Kapat