Kayıp Diva Dilek Yaraş

Kayıp Diva
Rüçhan Çamay'ın Hayatı
Dilek Yaraş

72,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789752755260
880544
Kayıp Diva
Kayıp Diva Rüçhan Çamay'ın Hayatı
72.00

“Annem, caz şarkıcısı olarak eşsizdir. Onun caz müziği içindeki haline oldum olası hayrandım. Cazı orijinalcazcılar gibi aksanıyla, vurgularıyla, ritmiyle, sahnedeki duruşunun bütünlüğüyle söyleyebilmek çok zordur.Türkiye'de bunu dört dörtlük yapanlardan biriydi annem.”

Melike Demirağ–Kızı/Oyuncu/Ses Sanatçısı

“Bütünün hayrına olacağına inandığım ve okumak için sabırsızlandığım Kayıp Diva kitabının yolu açık, şansıbol, okuyanı, paylaşanı çok olsun. Deneyimlerini bizimle paylaştığı için sevgili Rüçhan Çamay'a binlerceteşekkür.”

Betül Arım–Sinema/Tiyatro Oyuncusu

“Saygılarımla. İyi ki vardılar, yoksa biz olmazdık.”
Işıl Yücesoy–Oyuncu/Ses Sanatçısı

“Rüçhan benim için kadınlık sembolüdür. Bu kadar dişi, bu kadar sınırlar üstü bir kadın olamaz… SarahVaughan gibidir Rüçhan'ın sesi.”

Cemil İpekçi–Moda Tasarımcısı

“Rüçhan Çamay hem sesi, tekniği, hem de güzelliği ile özellikle 50'lilerin ikinci yarısında büyük bir star halinegelmiştir…”

Naim Dilmener–Yazar/Müzik Eleştirmeni

“Rüçhan Hanım sahnedeki tavırlarıyla, giyimi kuşamıyla da Türkiye'ye gelmiş en zarif ve her şeyiyleolağanüstü farklı bir insandı. Yeni nesillerin ondan öğreneceği çok şey olduğuna inanıyorum.”

Selim İleri-Yazar

“Rüçhan Çamay'a ulaşabilmek, yıllarca kutusunda sakladığımız çok değerli bir mücevheri gün ışığınaçıkarmak gibi bir duyguydu.”

Hülya Tunçağ–Müzik Prodüktörü

Kapat