Her Mevsime Uygun Yaşamak Dallas Hartwig

Her Mevsime Uygun Yaşamak
Beslenme, Uyku, Hareket ve Sosyal İlişki Nasıl Olmalı?
Dallas Hartwig

164,00 TL
9789752755499
907961
Her Mevsime Uygun Yaşamak
Her Mevsime Uygun Yaşamak Beslenme, Uyku, Hareket ve Sosyal İlişki Nasıl Olmalı?
164.00

Her mevsim farklı deneyimler sunar. Dört mevsimin de ayrı keyifleri vardır. Bu kitap, her mevsimin farklı koşullarınıdikkate alarak daha sağlıklı, daha huzurlu ve daha keyifli bir yaşam tarzı için yapılması gerekenleri anlatıyor.

Modern hayat tarzı standart bir "yaz mevsimi düzeni" oluşturdu ve herkese kabul ettirdi. Artık atalarımız gibi,hatta 150 yıl öncesi gibi bir yaşam sürmüyoruz. Güneşin doğuşuyla kalkıp batışıyla yatmıyoruz; soğukta evekapanmıyor, sıcakta dışarı çıkıyoruz. Kışın tropikal meyveler yerken yürüyüş bandında koşuyoruz. Bir tür “kronikyaz yaşam tarzı” sürdürmeye zorlanıyoruz. Ancak doğayla bu kadar uyumsuz, atalarımızın yaşam tarzından bukadar uzaklaşmak aynı zamanda pek çok soruna yol açıyor. Fiziksel ve ruhsal pek çok sağlık sorunu bu yaşam tarzınınsonucunda beslenme, uyku, hareket ve sosyal ilişkilerde ortaya çıkan dengesizliklerden, yetersizliklerden,
uyumsuzluklardan kaynaklanıyor. Öyleyse biz insanlar ne yapmalı, niye yapmalı, nasıl yaşamalıyız?

Doğayla ve kendimizle barışık bir şekilde neyi, ne zaman yiyeceğimizi, nasıl uyuyup uyanacağımızı, gün içindeenerjimizi nasıl tüketeceğimizi anlayabilmek için gezegeni paylaştığımız diğer canlıların ne yaptığına bakabiliriz.İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış aylarında değişen koşullara diğer canlılar nasıl uyum sağlıyorsa insanlar da benzeri biryol izleyebilir.

Modern hayat şartlarında doğayla uyumlu bir şekilde yaşayabilmek için şartları ne kadar zorlayabilir, neleryapabiliriz? Hekim ve fizyotrerapist Dallas Hartwig bu soruların yanıtlarını verirken kolay uygulanabilir pratiköneriler de sunuyor.

Kapat