9789752755505
909250
Tetikleyiciler
Tetikleyiciler
136.00

Her birimizin, her insanın bazı tetikleyicileri vardır.

Biri bir şey söyler ve aniden midemize yumruk yemiş gibi oluruz. İçimizde öfke kabarır. Biri bir şey yaparve anında parlar ya da korkuyla alarm durumuna geçeriz. Biri belli bir tavırla üstümüze gelir ve dağılıpsuçluluk duygusu ya da utançla paramparça oluruz. Geçmişte, çoğunlukla çocuklukta çözülmeden kalmışbir meseleden ya da yaşadığımız bir travmadan kaynaklanan tetikleyiciler birden acı dolu anlaryaşamamıza yol açar; öfke, üzüntü, korku, utanç, suçluluk, pişmanlık ya da çaresizlik içine sürükleniriz…

Tetikleyiciler tepkiyle karşılandığında acı çekilmesi ve yeni yaraların açılması kaçınılmazdır. Oysatetikleyicileri özgürleştirici keşiflere dönüştürmek ve daha önce açılmış yaraları iyileştirmek mümkündür.

Tetikleyicilerin ne olduğuna, neden oluştuklarına ve nereden geldiklerine odaklanan Jungcu psikoterapistDavid Richo onlarla nasıl başa çıkacağımızı anlatırken psikolojik, nörobiyolojik ve spiritüel kaynaklarıdeğerlendiriyor.

Beynimiz, zihinlerimiz tetiklenen bir durumu daha anlamlandırmadan bedenlerimizin neden tepki verdiğinianlamamıza yardımcı olan Richo huzuru ve duygusal dinginliği bulmak için tetikleyicilerimizi nasılkullanışlı araçlara dönüştürebileceğimizi gösteriyor. Tepkisel değil etkisel olmanın, otomatik reaksiyongöstermek değil bilinçli yanıt vermenin yollarını ortaya koyuyor.

Geçmişte acı çeken ama artık o deneyimlerini özgürleştirici ve iyileştirici araçlara, anılara dönüştürmekisteyen herkes için bir rehber…

Kapat