5 Tip Zor İnsan Bill Eddy

5 Tip Zor İnsan
Hayatınızı Mahvedebilecek Bu Kişilerden Kendinizi Nasıl Korursunuz?
Bill Eddy

45,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789752755284
883385
5 Tip Zor İnsan
5 Tip Zor İnsan Hayatınızı Mahvedebilecek Bu Kişilerden Kendinizi Nasıl Korursunuz?
45.00

Hayatınızı Mahvedebilecek Bu Kişilerden Kendinizi Nasıl Korursunuz?

Evde, işyerinde, yaşadığınız sosyal ortamda bulunan veya günlük hayatınıza bir süre için giren- çıkan zor veaksi insanlar vardır mutlaka. Saldırgan, sivri ve hakaret edici dil veya uygunsuz davranışlar karşısındadonup kalırsınız. Ruh hali aniden değişen, mantıksız bir şekilde şüpheci veya düşmanca davranan, kendisorunları için daima başkalarını suçlayan ve hep başkalarıyla uğraşarak çevresinde “günah keçisi” arayan bukişilere ne diyeceğinizi, onlarla ne yapacağınızı şaşırırsınız. Eğer işler daha da kötüye gitmezse nehuzurunuz kalır ne ağzınızın tadı…

Narsisist, psikopat, sosyopat, paranoyak gibi sıfatlarla tanımlanabilecek ve anti-sosyal niteliklere sahip bu “zorkişilik” gerçekten de hayatınızı mahvetmeye yeter. Bu kişilerle uğraşmak sadece zor değil aynı zamandatehlikelidir de. Eğer hayatınızda böyle birileri varsa bu kitap cankurtaranınız olabilir.

Hukukçu ve terapist Bill Eddy örnek kişi ve vakalarla zenginleştirdiği anlatımında kendi deneyimlerini bukişiliklerin anlaşılmasını, fark edilmesini sağlayan bir dile çeviriyor. Ayrıca bu kişilerin kurbanı veyagünah keçisi olmamak için de ne yapılması gerektiğini belirtirken akılda tutulması kolay tekniklerle yolgösteriyor. Onların kişiliklerini değiştiremeyiz belki ama ne yapacağımızı, nasıl ilişki kuracağımızı öğreneceğiz.

Kapat