Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi (3 Kitap Takım) Beyza Akyüz

Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi (3 Kitap Takım)
Beyza Akyüz

%5 İNDİRİM
169,00 TL
160,55 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
8682328730627
827108
Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi (3 Kitap Takım)
Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi (3 Kitap Takım)
160.55

Beyza Akyüz'ün matrak hikâyesi ve Gamze Erdoğan'ın ele avuca sığmaz resimleriyle geniş bir okur kitlesine ulaşan üç kitaplık ''Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi'' şimdi de özel kutulu setinde!

Farklılıkların zenginliğine ve dostluğa vurgu yapan bu neşeli seri, kendilerini gerçekleştirme yolunda birbirlerine kol kanat geren Hayri ile Avustralya'dan İstanbul sokaklarına taşınan uçan bir farenin karşılaştıkları sıra dışı olayları ve dayanışmalarını konu ediniyor.

Dinamik kurgusuyla çizgi film tadında bir okuma deneyimi sunan Uçan Fare ile Hayalet Hayri'nin serüvenleri, kıpır kıpır hikâyesinin satır aralarında; hayvanların doğal ortamlarından koparılması, doğaya saygı, arkadaş ilişkileri, okul yaşamı, meslek seçimi gibi önemli konulara dokunarak okurlarını düşündürüyor.

Maceramız, çocukların okuldan sonraki uğrak noktası Dost Şekercisi'nde yaşanan unutulmaz bir karşılaşma ile başlıyor. Doğası gereği uçması gereken ama henüz uçamayan Uçan Fare ile varlığı ile yokluğu pek belli olmayan Hayalet Hayri'nin yolları ''tatlı'' bir tesadüfle kesişiyor. Uçan Fare'nin, kendisini okula götürmesi için Hayri'yi ikna etmesinin ardından bu ''masum'' suç ortaklığı ikisi için de keşiflerle dolu bir dostluğa dönüşüyor. Uçan Fare okulun, Hayalet Hayri de okul dışındaki hayatın tadını almaya başlıyor. Felaketleri bir mıknatıs gibi üzerlerine çekme konusunda kimselerin ellerine su dökemeyeceği iki kafadar her seferinde kendilerini bambaşka bir maceranın tam ortasında buluyor...

Farklı kültürleri kucaklayan misafirperver sakinleri, büyük mağazalara direnen kadirşinas esnafı, renk renk evleri, her köşesi ayrı bir cümbüşe açılan irili ufaklı sokaklarıyla mahalle kültürüne nostaljik göndermelerde bulunan ''Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi'', okurlarını, İstanbul'un en kadim semtlerinden biri olan Balat'ta keyifli bir gezintiye çıkarıyor.

Kapat