Pellucidar I: Dünya’nın Merkezinde Edgar Rice Burroughs

Pellucidar I: Dünya’nın Merkezinde
Edgar Rice Burroughs

%35 İNDİRİM
164,50 TL
106,93 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786256407824
912138
Pellucidar I: Dünya’nın Merkezinde
Pellucidar I: Dünya’nın Merkezinde
106.93

Tarzan, John Carter gibi dünyanın en çok satan dizilerinin yazarı Edgar Rice Burroughs’dan, “Dünya içinde yeni bir dünya” denildiğinde ilk akla gelen ünlü kitap dizisi: “Pellucidar” artık Türkçede!

Pellucidar, Edmond Halley’in Oyuk Dünya Teorisi’nden temel bularak, can suyunu edebiyattan ve maceradan alan zengin bir dünya. Tarih boyunca farklı yazarlar bu tez doğrultusunda hikâyeler yazdı ama Burroughs’un uçsuz bucaksız Pellucidar’ı, bu temanın aşılmaz zirvesi kabul edildi.

*

Pellucidar, Dünya’nın çekirdeğinde yer alan ama bu kez insanlığın baskın ırk olmadığı bir dünya. Hatta insanlık, oldukça ilginç ve devasa bir sürüngen türü olan Maharların himayesinde adeta evcilleştirilip onlara hizmet etmeleri için hayatta kalabilmiş bir tür.

Pellucidar’a yanlışlıkla inen iki Dünyalı, David Innes ve Abner Perry, türlü zorluklarla boğuşarak bu tuhaf dünyada tam bir hayatta kalma savaşı verirler. Asıl hedefleri ise insanlığı bu İç Dünya’da da baskın tür haline getirebilmektir.

Siz okurlar Pellucidar’ın müthiş sürükleyici hikâyesine girerken, bir yandan da insanlığın bugünkü dünyada baskın tür olmayı nasıl başardığını düşünmeden edemeyeceksiniz. Zira burada daha derinden fark edeceğiz ki Dünya, insanoğlu için son derece ölümcül bir yer…

Fihrist olarak, Pellucidar’ı Türkçeye kazandırmanın mutluluğu ile…

Kapat