Küçük Mürmür Okula Başlıyor 1. Kitap Andreas Schlüter

Küçük Mürmür Okula Başlıyor 1. Kitap
Küçük Yıldızlar Okuma Seviyesi-2
Andreas Schlüter

%5 İNDİRİM
85,00 TL
80,75 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786052854297
851519
Küçük Mürmür Okula Başlıyor 1. Kitap
Küçük Mürmür Okula Başlıyor 1. Kitap Küçük Yıldızlar Okuma Seviyesi-2
80.75

Çocuklar, Küçük Mürmür'ün okul maceralarına bayılacak!

Kalamarya'daki ufaklıkları bir telaş sarmıştır ki görmeye değer!

Afacan bir mürekkep balığı olan Mürmür ile yakın arkadaşı Kraker'in sabırsızlıkla beklediği, okulun ilk günü gelip çatmıştır. Yaşasın!

Keçeli Kalamar Okulu'nun yolunu tutan ikili 1-A sınıfına adım atar atmaz hiç beklemedikleri bir sürprizle karşılaşır. Yan yana oturamayacaklardır! Başta bu durumdan pek hoşnut olmasalar da çaresiz kabullenirler. Oysa sınıftakiler hiç de hayal ettikleri gibi değildir. Daha ilk günden bir sürü arkadaş edinirler: Başka bir ülkeden gelen Fufi ve sevimli denizyıldızı Pırıltı ile tam bir takım olmuşlardır bile. Tabii bundan herkes hoşnut değildir, özellikle de müren balığı Çatırtı... Bakalım on kollu dostumuz Mürmür, bu konuya karşı nasıl bir plan geliştirecek?

Çocukların sıklıkla yaşadığı "okulun ilk günü" heyecanını ve endişesini, empati duygusunu harekete geçirecek naif bir öykü aracılığıyla anlatma yoluna giden Küçük Mürmür Okula Başlıyor, "doğru" arkadaşlıklar kurmanın önemine değiniyor, farklıkların zenginliği üzerine düşündürüyor.

Küçük Mürmür, çocukların yeni okuma arkadaşı oluyor!

Andreas Schlüter'in yazıp Dirk Hennig'in resimlediği Küçük Mürmür'ün maceraları, "Küçük Yıldızlar - İlk Okuma Kitaplığı" serisindeki yerini alıyor.

"Okuma Seviyesi 2" olarak sınıflandırılan bu neşeli öyküler, okumayı söken 1. sınıf öğrencilerini ve okumada hızlanmak için alıştırma yapan 2. sınıf ilk dönem öğrencilerini hem eğlenceli hem de öğretici bir okuma serüvenine davet ediyor.

Çocuklar, Kalamaryalı sevimli mürekkep balığı Mürmür ve yakın dostlarıyla beraber farklılıkların zenginliğini keşfediyor, sosyal ilişkileri geliştirmenin önemini öğreniyor. Mürmür'ün, karşılaştığı sorunlara yönelik ürettiği pratik çözümler, bir yandan okurları eğlendiriyor bir yandan da akran zorbalığının sebepleri ve sonuçları üzerine onlara düşünme fırsatı sunuyor.

Küçük Mürmür kitaplarının sonunda yer alan 16 sayfalık "Bulmaca Diyarı" bölümü, çocukların okuduklarını daha iyi anlamalarına ve pekiştirmelerine katkı sunuyor.

Büyük kitap harfleri, basit cümleler, kısa paragraflar ve resimlerde dikkate yönelik ayrıntılarla okumaya heveslendiren "Küçük Yıldızlar - İlk Okuma Kitaplığı" serisi Tudem'in yayın planında yer alacak yepyeni kitaplarla zenginleşmeye devam edecek.

Kapat