İcat Çıkar Koray Avcı Çakman

İcat Çıkar
Koray Avcı Çakman

%5 İNDİRİM
55,00 TL
52,25 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786059493871
970658
İcat Çıkar
İcat Çıkar
52.25
“İcat çıkarma başımıza!” demeden önce bir kez daha düşünmeli insan!

Koray Avcı Çakman'ın, “icat çıkarmak” deyiminden esinlenerek kaleme aldığıİcat Çıkar,çocukları hayal kurmaya, yaratıcı olmaya ve yeni şeyler üretmeye yüreklendiren masal tadında bir hikâye.

Kalıplaşmış düşünce ve davranışları özgün fikirleriyle bertaraf eden Hıkkırk adındabir çocuğun, azimle çalışarak nasıl başarılı bir mucide dönüştüğünü anlatan kitap;değişime ve yeniliğe karşı direnmenin gelişmeyi ve ilerlemeyi engelleyeceğini vurguluyor.

Gündelik hayatımızı kolaylaştıran hemen her aletin bir zamanlar ortaya çıkan icatların meyvesi olduğunu hatırlatan bu neşeli hikâye;merak eden ve keşfetmeyi seven çocukların içindeki küçük mucidi uyandırmayı hedefliyor.

Tembel Teneke köyünde sesler, renkler ve kokular sürekli değişse de aslında değişmeyen çok şey var. Mesela, köyün sakinleri düşünmeyi pek sevmez; gün boyunca uyur, oturur, sedire uzanır, boş boş etrafa bakınır, canları sıkılınca da kaşınır. Hah, bir de köyde en çok söylenen söz “İcat çıkarma başımıza!”dır. Özellikle Hıkkırk, günde en az kırk kez bunu duysa da telleri büker, yayları gerer, farklı icatların peşine düşmekten hiç vazgeçmez. Derken bir gün, Hıklarla Mıklara bir hâller olur; betleri benizleri solar, tatlı tatlı kaşınamaz, öhü öhü öksürürler. Yoksa tüm bunlara sebep olan dağın ardına kurulan fabrika mıdır? Bunun üzerine Hıkkırk köylülere yardım etmek için heybesini icatlarıyla doldurur ve fabrikaya doğru yola koyulur...

Dilimize pelesenk olmuş bazı söylemler üzerine düşündürenİcat Çıkar, isteyip çabalayan herkesin insanlık ve doğa için faydalı buluşlar yapabileceğini gösteriyor.

Zengin deyim kullanımı, yineleme ve ikileme sözcüklerle çocuklar için ahenkli bir okuma deneyimi sunan kitap, Zeynep Dağgüden'in sıcacık resimleri eşliğinde “SEN de OKU” koleksiyonundaki yerini alıyor.


(Tanıtım Bülteninden)


Kapat