UP Underground Poetix Sayı - 15 %25 indirimli Kolektif

UP Underground Poetix Sayı - 15
Kolektif

%5 İNDİRİM
7,00 TL
6,65 TL
Tükendi
9776456456661
626025
UP Underground Poetix Sayı - 15
UP Underground Poetix Sayı - 15
6.65

Yapılan hiçbir yaz planını gerçekleştiremeyecek olan UPXIV bakalım bu ay yine nereleri kurcalamış :

-Tolga Havran, bilenler bilir, yeni kaset devriminin öncülüğünü yapan, senelerdir müzik kritik ve paylaşımlarını takip ettiğimiz değerli bir isim ve bu sefer bizler için de sert bir liste yaptı. Net Eylül'e kadar hepinizi götürür.

-Underground Poetix, çizgi romanların kayıt dışı evrenlerine ve oluşum öykülerine dair birçok konuyu Yaz Özel Sayısı'nda olduğu gibi ileride de işlemeye sıklıkla devam edecek. İngiltere'nin 70'li yıllarındaki sinsi devlet savaşı aynı zamanda çizim dünyasının da kabuk değiştirmeye başladığı uzun soluklu bir dönemin de başlangıcı olacaktır. 2000AD ve elbette sevimli Judge Dredd sizlerle !

-Derek Jarman fotografi, müzik ve sinemada çeşitli mikro devrimler gerçekleştirmekle kalmadı aynı zamanda bunları Marc Almond, Orange Juice, Throbbing Gristle, Steve Hale gibi kurmaylarla yaymaya ve kültür endüstrisinin heteronormatif ekranına tekme savurmaya da devam etti. Jarman sokakları, atölyeleri, klip setleri ve aşıklarıyla birlikte UP XIV Haziran-Temmuz-Ağustos festival programında !

-İş gücü, emek, üretim : kitleleri oyalamak kolaydır. Aslında farkına varmamız gereken şey ise, artık çalışmaya ihtiyacımızın olmaması ve devletlerin bu yalanı daha fazla sürdürecek bahanelerininin yavaş yavaş tükenmesidir. Marx bir kere daha, bu sefer tembellik için geliyor.

-Michael Dickman Amerikan kolonilerinin durgun ve çaresiz hayatını köşeye sıkıştırarak, amaçsız bir kıyametin karanlık elçiliğini yapıyor. Kerim Atay'ın eşsiz laboratuvar çalışmaları devam edecek !

-Savaş fotoğrafçılığının getirdiği maksimalist anlayışı pornografiyle buluşturarak filmlerini abartılı, "büyük " ve aksiyon dolu ögelere boğan, Sex Pistols ve diğer birçok müzisyen ile çeşitli işlere imza atan ama yine de Malcolm Mclaren'den nefret eden, sert, tavizsiz ve değerli kadınlarını göklere çıkaran Russ Meyer underground poetix mutfağını karıştıracak söyleşisi ile geliyor !

-Erman Akçay, bu ay Splatterhouse koltuğuna çizimlerinde insani refleks ve duyarlılıklardan tamamen uzaklaşmış Mavado Charon'u oturtarak başımıza büyük çoraplar ördü.

- "Keşke her sayıda Laibach'a yer verebilseydik" diye kendi aramızda yaptığımız yarı şaka yarı ciddi konuşma yine bol içerik, provokasyon ve şiddet ile gerçek bir hal alarak önünüze servis edildi. Laibach'ın küresel politik saldırısının müzikal olarak tavana çıkarttığı " Anthems " albümünün başa sarıp okunması gereken iç sayfalarına koşun!

- Genesis P-Orridge kayıt, arşiv ve dağıtım ağının kutsallığını William S. Burroughs & Brion Gysin ikilisiyle yaptığı görüntü, bant ve ses işçiliğinin perde arkasıyla bir kez daha hatırlatıyor.

- "Antoni casas ros mezuniyet kutlamasından sevgilisi ile eve dönerken karşısına tesadüfi bir bilgelikle çıkan geyik nedeniyle şarampole yuvarlandı. yüzünü ve sevgilisini kaybetti. hayata bir eksiklik ile devam edemezsiniz. ancak yeniden başka bir anlam ile başlayabilirsiniz" Ferhat Asniya, kadıköy'de başlattığı acımasız yazı deneyleriyle aramızda !

- "Sunny one so true, I love you" e.e

-Biz eylül'e kadar yokuz, bu son eğlendiğiniz yaz olabilir, ona göre iyi değerlendirin.
(Tanıtım Bülteninden)

Kapat