Peyniraltı Edebiyatı Sayı 24 %25 indirimli Kolektif

Peyniraltı Edebiyatı Sayı 24
Kolektif

%5 İNDİRİM
4,00 TL
3,80 TL
Tükendi
2789786009718
599314
Peyniraltı Edebiyatı Sayı 24
Peyniraltı Edebiyatı Sayı 24
3.80

Peyniraltı Edebiyatı 24. sayısını Nisan 2011'de kaybettiğimiz Didem Madak'a ithaf ediyor. Dosyada Emre Kundakçı, Didem Madak'ın poetikasını inceleyen "Kelimelerin Kişilikleri" adlı yazısı ile yer alıyor. Madak'ın yakın dostu, şair, yazar Müjde Bilir, "Didem'le İlgili Şeyler" adlı yazısında yazarı bambaşka bir açıdan gösteriyor. Erhan Kıvanç, "Her şair bir yaranın içinden doğar." diye başladığı "Susmanın Su Kenarında" adlı makalesinde şair-yara bağlamında Didem Madak'ı inceliyor.

Nilay Özer, Didem Madak kitaplarında feminizmi anlattığı "Didem Madak, Şiir ve 'Kırmızı Tırtıl Dili'" yazısıyla dosyada yer alıyor. "Didem Madak Şiirinde Sinestezi ve Ah" yazısıyla Kerem Görkem, şiirde sinesteziyi yazdı. Burak Albayrak, "Efsun ve Füsun" adlı yazısında Didem Madak'ın şiirlerinde kadın olmayı ve kızlarıyla olan ilişkisini yazıyor. Gülce Başer, Didem Madak Şiirinin kurgusunu oluşturan temel anahtarları anlattığı yazısıyla dosyada yer alıyor. Taha Sertaç Gezer, Cansu Taştan ve Ezgi Sakin ise dosyada illüstrasyonları ile yer alan isimler.

Dosya dışında Nisan sayısında yer alan isimler: Ezgi Şimşek, Beyza Arıkan, İlkay Atay, Berker Berki, Çağrı Topçu, Deniz Gürkan, Zeynep Bayrak, Furkan Özdoğan, Önder Şit, Ömer Naldemir, Serhan Oktay, İlayda Vurdum, Meriç Tuna, Gamze Yeşildağ, İsmail Sertaç Yılmaz, Ali İhsan Bayır, Kaan Onur Kartal, Koray Koral, Ali Yağan, Zeynep S. Mert, Selen Öngürü, Sonat Yurtçu, Fatih Serdar Özgültekin.
(Tanıtım Bülteninden)

Kapat