Peyniraltı Edebiyatı Sayı 21 %25 indirimli Kolektif

Peyniraltı Edebiyatı Sayı 21
Kolektif

%5 İNDİRİM
4,00 TL
3,80 TL
Tükendi
2789786005086
592628
Peyniraltı Edebiyatı Sayı 21
Peyniraltı Edebiyatı Sayı 21
3.80

Peyniraltı Edebiyatı, Ocak sayısını Türk Şiiri'nin en büyük isimlerinden, 2008 yılında aramızdan ayrılan İlhan Berk'e ithaf ediyor.

Dergi 21. sayısında okurlarına doyurucu bir İlhan Berk dosyası sunuyor.Dosya, küçük İskender'in Berk'le anılarını ve onun hayatına dair anektodları anlatıp Berk'in "çağdaş"larını eleştirdiği "İlhan Berk Notları" adlı yazısıyla açılıyor. Selim Bektaş, İlhan Berk'in gündelik hayatını, diğer uğraşlarını ve Enis Batur arasındaki ilişkiyi, İlhan Berk'in Enis Batur'a Mektupları aracılığıyla yorumluyor.Emre Kundakçı'nın, İ.B'in poetikası ve şiir serüveni üzerine doyurucu bir çalışması da dosyada yer alıyor. Haydar Ergülen, İlhan Berk, İlhan Berk'in ölümü ve kaybedilenler üzerine yazdığı yazı ile İlhan Berk dosyasında yer alıyor.

"İlhan Berk Defterleri" ile Şenol Erdoğan, İlhan Berk'e İlhan Berk üsulü bir selam gönderiyor. Aynı zamanda Şenol Erdoğan'ın "Berk'in Paris Portresi" ve "Berk'in Londra'sı" adlı iki şiiri de dosyada yer alıyor. Dosya dışında öykü, şiir ve illustrasyonlarıyla dergiye katkıda bulunan isimler: Gamze Yeşildağ, Taha Sertaç Gezer, Ali İhsan Bayır, Burak Sezgin, Kaan Onur Kartal, Ekin Metin Sozüpek, Ozan Akgül, Sonat Yurtçu, İlhan Yurtsever, Koray Koral, Emre Varışlı, Fatih Akça, Berker Berki, Uğur Uçkıran, Ezra Çağatay Olgun, İsmail Sertaç Yılmaz, Oğuzhan Yeşiltuna, Joshua Allen, Cem Ozan Altunbey, Hande Karataş, İsa Onuş, Rafet Baran Eryılmaz, Onur Aydın, Emirhan Burak Aydın
(Tanıtım Bülteninden)

Kapat