Peyniraltı Edebiyatı Sayı 16 %25 indirimli Kolektif

Peyniraltı Edebiyatı Sayı 16
Kolektif

%20 İNDİRİM
4,00 TL
3,20 TL
Tükendi
2789785997689
584577
Peyniraltı Edebiyatı Sayı 16
Peyniraltı Edebiyatı Sayı 16
3.20

Peyniraltı Edebiyatı'ndan Boris Vian Sayısı
Peyniraltı Edebiyatı 16. Sayısını Boris Vian'a ithaf ediyor.
Çokyönlü bir sanat anlayışına sahip olan Boris Vian'ın müzisyen ve edebiyatçı kişiliğine yönelen dergi, Ferhan Şensoy'un Vian için yazmış olduğu şiirle açılıyor.

Boris Vian dosyasında Sevin Okyay, yazarın doğumundan ölümüne kadar yaşadıklarını ve sinemayla ilişkisini anlatırken Hakan Cezayirli; Boris Vian'ın müzikle, daha doğrusu caz'la olan derin ilişkisini anlatıyor. Selim Bektaş'ın Günlerin Köpüğü ve Patafizik üzerine bir yazısının dışında Onsraman'ın Mezarlarınıza Tüküreceğim incelemesi de dosyada yer alıyor. Dosyanın son parçası ise Boris Vian'ın "Geberip gitmek istemem" şiiri, Gamze Yeşildağ çevirisiyle yer alıyor.

Peyniraltı Edebiyatı'nın bu sayısında Alain de Botton'la yapılmış bir söyleşi yer alıyor. Selim Bektaş ve Gamze Yeşildağ'ın yaptığı söyleşide Alain de Botton'la kitapları, edebiyat, Boris Vian ve Hayat Okulu üzerine konuşuluyor.

Dergide öykü, şiir, deneme ve illustrasyonlarıyla yer alan isimler ise şöyle: Ferhan Şensoy, Sevin Okyay, Gamze Yeşildağ, Selim Bektaş, Hakan Cezayirli, Üstüngel Arı, Alp Yenibalcı, Berker Berki, Polat Özlüoğlu, Umut Durmuşoğlu, Taha Sertaç Gezer, Erman Akçay, Pınar Gürgenli, Arif Erguvan, Berryysh, Dilan Özdemir, Nafizcan Önder, Koray Koral, Kerem Görkem, Semih Bozkurt, Baran Can Sayın, Özcan Doğan, Semih Engin, Fatih Akça, Murat Can Kaleli, Mert Yılmaz Güler, Erik Svetoft, Uğur Uçkıran, Sonat Yurtçu, Kader Büyükbingöl, Pelin Çevik, Yixiao Chan.
(Tanıtım Bülteninden)

Kapat