Yafes'in Oğulları Ufuk Tufan

Yafes'in Oğulları
Ufuk Tufan

%5 İNDİRİM
230,00 TL
218,50 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786258498257
904098
Yafes'in Oğulları
Yafes'in Oğulları
218.50

Yada Taşı Efsanesi -1

Daha hiçbir şey yokken uçsuz bucaksız bir su vardı. O vakitler "Kişi", yer ile gök arasında pek mutluydu. Fakat bir gün kaybedenlerden olup, huzurdan kovuldu ve Erlik (Şeytan) adını alarak dünyaya gönderildi. Tüm itibarını kaybeden Erlik, topraktan yaratılan insanoğluna bitmek bilmeyen bir kin ve düşmanlık duymaya başladı. Zaman aktı, çağlar ve coğrafyalar değişti ama ezeli düşmanlık hiç bitmedi. Unutulmaması lazım gelen nice şeyler unutulup gitse de kimi kadim sırlar masallara, efsanelere, destanlara ve mitlere karışarak zamanın nihayetine dek var olmanın bir yolunu buldular.

Büyük Tufan'ın bitiminde gemiden karayaseksen kişiçıktı. Bunlarınyetmiş üçübir tür salgına yakalanıp öldü. Hayatta yalnızcaNuh Peygamber, üç oğlu ve üç gelinikaldı. Hz. Nuh; dünyayı kendince üçe ayırıpHam, Sam veYafesadlı üç oğluna pay etti.BütünTürklerin atasıolanYafes'in hissesineTürkistandüşünce oğlan buranın kurak olduğunu düşünüp biraz hüzünlendi. Bunu gören Nuh Peygamber, en sevgili oğluna bir taş verip,bir duaöğretti.Yafes, hangi vakit yağmura, kara ihtiyaç duyarsa o taş sayesinde yağdırabilecekti artık. Ve olağanüstü özellikleri olan o taş, çağlar boyunca Türk devletlerininbirliğinin ve saadetininyegâne kaynağı oldu.

“Yada Taşı Efsanesi” serisinin birinci kitabı olan “Yafes'in Oğulları” Yada Taşı'nın olağanüstü güçleri sayesindeOrta Dünya topraklarının tamamına hükmedenTürkler ileAlt Dünya'nınefendisiŞeytan Erlik Hanarasındaki dört bin yıllık hesaplaşmaya, Türklerin uğradığı büyük ihanete ve hüzünlü bir kayba şahitlik edeceksiniz!

Taht Oyunları (Game Of Thrones), Yüzüklerin Efendisi (The Lord Of The Rings),Zaman Çarkı (The Wheel Of Time) ve Hobbit (The Hobbit) gibieserleri sevenlerin mutlaka okuması gereken birTÜRK MİTOLOJİSİ ROMANI…

Kapat