Bamsı - Dede Korkut Romanları - 1 Ufuk Tufan

Bamsı - Dede Korkut Romanları 1
Aşkla Geçen Günleri Ömürden Saymalı
Ufuk Tufan

%20 İNDİRİM
215,00 TL
172,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786257111645
851530
Bamsı - Dede Korkut Romanları 1
Bamsı - Dede Korkut Romanları 1 Aşkla Geçen Günleri Ömürden Saymalı
172.00

“Bütün Türk edebiyatını terazinin bir gözüne, Dede Korkut'u öbür gözüne koysanız, yine Dede Korkut ağır basar.”
- Ord. Prof. M. Fuat Köprülü

Dede Korkut Romanları serisinin ilk kitabı, Oğuzların kudretli bir beyi olan, yedi kız babası Pay Püre Bey'in, erkek evlat sahibi olamayışı karşısındaki çaresizliğiyle başlar. Nice zaman sonra Allahu Teâlâ, Pay Püre Bey'e sekizinci evlat olarak Yusuf yüzlü bir oğul verir. Ama bu oğlanın güzelliği başına nice belalar açar. Güzelliğinin methi Türkistan sınırlarını aşıp kâfir ülkelerine kadar ulaşır.

Pay Püre Bey'in oğlu yiğitlik yapıp Bamsı Beyrek adını alınca, Pay Piçen Bey'in kızı Banu Çiçek'le düğününün hazırlıklarına başlanır. Bamsı Beyrek'e kara sevdalı Helen ise düğün gecesi için iki âşığa kötü bir sürpriz planlamaktadır. İşte o geceden sonra sonu tahmin edilemeyecek bir aşk ve yiğitlik destanı yazılmaya başlanacaktır.

Ufuk Tufan bu kitapta, Oğuz Türklerinin Yusuf yüzlü güzeli Bamsı Beyrek'in kâfir kalesindeki on altı yıllık esaretini ve beşik kertmesi olan Banu Çiçek'e kavuşma mücadelesini tarihî-fantastik bir roman olarak kaleme alıyor. Dillere destan bu aşk “Bamsı”nın sayfalarında yeniden hayat buluyor…

Kapat