Buyuk Bölunme - Eski Dunya ve Yeni Dunyada Tarih ve İnsan Doğası Peter

Buyuk Bölunme - Eski Dunya ve Yeni Dunyada Tarih ve İnsan Doğası
Peter Watson

%10 İNDİRİM
250,00 TL
225,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786050209372
948903
Buyuk Bölunme - Eski Dunya ve Yeni Dunyada Tarih ve İnsan Doğası
Buyuk Bölunme - Eski Dunya ve Yeni Dunyada Tarih ve İnsan Doğası
225.00

On binlerce yıl önce Afrika'dan yola çıkarak dünyaya yayılmaya başlayan insanlar son Buzul Çağı sona ermeden önce Sibirya'ya gelmişlerdi. Daha sonra, günümüzden yaklaşık 18.000 yıl önce, o zamanlar okyanus seviyelerinin çok düşük olmasından dolayı bir kara köprüsü halinde olan Bering Boğazı'nı yürüyerek geçip Amerika kıtasına ulaştılar. Ancak Buzul Çağı'nın sona ermesinden sonra Bering Boğazı suyla doldu ve Amerika kıtasındaki insanların diğer kıtalardakilerle bağlantısı kesildi.
Birbirinden habersiz iki nüfus arasındaki bölünme Kolomb'un Amerika'yı keşfine kadar devam etti. Bu zaman diliminde Eski ve Yeni Dünya insanlarının gelişimini araştıran Büyük Bölünme'de Peter Watson insanlık tarihine yeni bir anlayış kazandırmak için arkeoloji, antropoloji, jeoloji, meteoroloji, kozmoloji ve mitolojinin ustaca ve orijinal bir sentezini sunuyor.
Bu iki nüfusun paralel gelişmesi, bir anlamda, dünyanın tanık olduğu en büyük doğal deneydi. Elbette laboratuvar deneyi anlamında, dört başı mamur bir deney değildi, yine de karşılaştırma açısından büyüleyici bir deney, doğayla insanın nasıl etkileşime girdiğini görmek, kendimizi kendimize açıklamak için bulunmaz bir fırsattı.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat