Alman Dehası - Avrupa'nın Üçüncü Rönesansı İkinci Bilim Devrimi ve Yir

Alman Dehası - Avrupa'nın Üçüncü Rönesansı İkinci Bilim Devrimi ve Yirminci Yüzyıl (Ciltli)
Peter Watson

%5 İNDİRİM
545,00 TL
517,75 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
KARGO BEDAVA
9786256774384
978915
Alman Dehası - Avrupa'nın Üçüncü Rönesansı İkinci Bilim Devrimi ve Yirminci Yüzyıl (Ciltli)
Alman Dehası - Avrupa'nın Üçüncü Rönesansı İkinci Bilim Devrimi ve Yirminci Yüzyıl (Ciltli)
517.75

MODERN DÜNYAYI İNŞA EDEN BİR ULUS VE BİNLERCE İNSAN…


PETER WATSON'DAN ALMANLARIN SON 250 YILLIK ENTELEKTÜEL TARİHİNİ İRDELEYEN BİR ESER.“Devasa bir eser. . . . Destansı. . . . Watson, Alman dehasını derin kaynaklardan çıkarıp okurlar sunuyor.”


The GuardianBatı ulusları arasında Almanya uzun yıllar boyunca siyasi ve kültürel açıdan zayıf bir yapıya sahipti. Bu durum 1750'de Bach'ın ölümünden 1933'te Hitler'in yükselişine kadar geçen sürede tamamen değişti ve Almanya neredeyse yeryüzündeki bütün devletlerden daha etkili ve baskın bir entelektüel, kültürel, kimi zaman siyasi ve askeri güç haline geldi.


Alman sanatçılar, yazarlar, filozoflar, bilim insanları ve mühendisler, 20. yüzyılın ilk on yıllarında daha yeni birleşmiş ülkelerini, hayal bile edilemeyecek zirvelere taşıdılar. 1933'e gelindiğinde Almanlar diğer tüm uluslardan daha fazla Nobel ödülü kazanmışlardı.


Fakat bu deha, Adolf Hitler'in ve faşist Üçüncü Reich'ın yükselişi ve ardından çöküşü ile en parlak döneminde yok oldu ve o zamandan beri Almanya dünyaya katkılarını gölgede bırakan bir kötülük mirası ile anılır oldu.


Bu büyüleyici kültür tarihinde Peter Watson, Alman dehasının kökenlerini, 18. yüzyılın ortalarından itibaren nasıl gelişip hayatlarımızı dönüştürdüğünü ve en önemlisi, dünyamızı hâlâ nasıl şekillendirmeye devam ettiğini ortaya çıkarıyor.


Alman Dehası: Avrupa'nın Üçüncü Rönesansı, İkinci Bilim Devrimi ve Yirmi Yüzyıl arkeolojiden fiziğe, mimariden edebiyata, biyolojiden sinemaya modern dünyanın son 250 sene içerisinde geçirdiği gelişim ve dönüşüm sürecinde Almanların nasıl ön saflarda yer aldığını gösteren heyecan verici bir keşif yolculuğu sunuyor.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat