Eudemos'a Etik - Bütün Yapıtları 10 Aristoteles

Eudemos'a Etik - Bütün Yapıtları 10
Aristoteles

%10 İNDİRİM
150,00 TL
135,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786050210231
978721
Eudemos'a Etik - Bütün Yapıtları 10
Eudemos'a Etik - Bütün Yapıtları 10
135.00

Aristoteles, Antikçağ felsefesinin en önde gelen filozofudur. Benzer düzeyde bir felsefeye İlkçağda sadece Platon'un erişebildiği kabul edilir. Antikçağa damgasını vurmuş olan Aristoteles, pek çoklarına göre tüm çağların en büyük birkaç filozofundan biridir. Bilim ve felsefede onun başarmış olduklarıyla rekabet etme ümidi besleyebilen insan sayısının bir elin parmaklarını geçmediği hemen herkes tarafından kabul edilir.


Aristoteles, mantık, doğabilimleri, metafizik, psikoloji, etik ve siyaset felsefesi gibi pek çok alanda eser vermiştir. “Aristoteles külliyatı” olarak geçen, özgün haliyle Grekçe 1462 sayfadan oluşan eserler bütünü, derslerinin, kendisi ya da öğrencileri tarafından tutulmuş notlarından oluşur.


Aristoteles ahlak felsefesi üzerine önemli bir incelemesi olan Eudemos'a Etik'te hem hayatı yaşanmaya değer kılan faktörleri araştırıyor hem de bir yandan mutluluğun rolünü, nelerden oluştuğunu ve ona katkıda bulunan çeşitli yönleri analiz ederken bir yandan da insan yaşamında dostluğun ve hazzın rollerini ele alıyor.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat