Ve Çelik Böyle Sertleşti Cilt: 2 %10 indirimli Nikolay Ostrovski

Ve Çelik Böyle Sertleşti Cilt: 2
Nikolay Ostrovski

%20 İNDİRİM
15,00 TL
12,00 TL
Tükendi
9789757530268
511906
Ve Çelik Böyle Sertleşti Cilt: 2
Ve Çelik Böyle Sertleşti Cilt: 2
12.00

İnsanın en paha biçilmez varlığı hayatıdır. Hayat bir kez verilir insana ve bu hayatı öyle yaşamalı ki, hiçbir amacı, anlamı olmadan yaşanan yıllar için insan utanç duymasın, miskin, pis pis heveslerle geçen günler için insanın yüzü kızarmasın ve hiç değilse ölürken kendi kendine diyebilsin ki; "Ben ömrümü, bütün gücümü dünyada en mükemmel şeye, insanlığın özgürlüğe kavuşması için mücadeleye adayarak yaşadım."
-Nikolay Ostrovski

"Benim için, adınız en ender rastlanır, en katıksız manevi cesaretle eş anlamlı. Size hayranım. Acı ve zor günlerle dolu hayatınızın, yüzbinlerce insana umut ışığı olacağından hiç kuşku duymayın. Tüm dünya için,kaderin zalimliğine karşı iradenin kazandığı zaferin sevinç verici, soyluluk verici örneği olarak kalacaksınız. Kurtulan ve yeniden doğan halkınızla bütünleştiniz. Halkınızın içinde yaşıyorsunuz, o da sizin içinizde yaşıyor."
-Roman Rolland
N. Ostrovski'ye mektubundan

"Pavel Korçagin dünya turuna çıkmış, dağlar, okyanuslar aşıyor, tüm dünya okurları arasında yeni dostlar kazanıyor, yürekleri fethediyor. Burada şaşacak ne var, Ostrovski kahramanında, Sovyet Devrimi'nin yarattığı kuşağın en üstün çizgilerini nakış nakış işlemiş..."
-Boris Polevoy

"Savaşlarım, yeni Korçagin'ler kuşağıydı."
Stalingrad Savunması Komutanlarından
Mareşal Vasili Çuikov
(Arka Kapak)

Kapat