Özgürlüğe Doğru Rıza Tekin

Özgürlüğe Doğru
Rıza Tekin

%20 İNDİRİM
139,00 TL
111,20 TL
Tükendi
9786257136983
908492
Özgürlüğe Doğru
Özgürlüğe Doğru
111.20

1957 Malatya doğumludur. Yükseköğrenimini Uludağ Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Hayat kavgasını -kendi deyimiyle- ön saflarda sürdürmüş, iki şahane kızın babasıdır. Yaşamına yurt dışında devam etmektedir.
"ÖZGÜRLÜĞE DOĞRU", yazarın ilk kitabı "KARANLIK MENZİL”in devamıdır. Yazar ilk kitabında köyden İstanbul'a taşınan bir ailenin yaşamını konu eder. İstanbul'a taşınan bu aile kapitalizmin vahşi çarkları arasında her şeyini kaybeder. Tarikatlarla yolları kesişen Mustafa'nın hikayesi Suriye'ye uzanan cihatla son bulur. Geriye kalan beş parasız, darmadağın bir ailedir.
Yazar, bu kitapta evin büyük oğlu Yusuf'la tarikatlara karşı mücadeleyi ve onların etkisindeki insanları dönüştürmeyi anlatır.
Anlatılan; geçmişte çokça methiyeler dizdiğimiz, bugünler de ise unuttuğumuz işçilerin hikayesi…
Anlatılan Yusuf un hikayesi…
Anlatılan devrimci mücadeledir.
Yazar gericiliğin, işsizliğin, hukuksuzluğun, faşist baskıların altında karanlığa boğulan ülkenin derin ve sessizce yükselen ışığını gösterir okura. Geçmiş mücadelelerden ders çıkaran devrimcilerin yeni koşullara göre militan, saf ve temiz mücadelesi okuyucuya bir nebze umut vermektedir. Okuyucu, karamsar düşüncelerinden sıyrılıp kitabın kahramanları ile birlikte kendisini olayların içinde bulur.

Kapat