İsa Tanrı mı ? Fatih Bilici

İsa Tanrı mı ?
Fatih Bilici

%20 İNDİRİM
68,00 TL
54,40 TL
Tükendi
9789757530916
914265
İsa Tanrı mı ?
İsa Tanrı mı ?
54.40

Uzunca bir süre Hıristiyanları ve Hıristiyanlığı inceledim. Kiliselerinde, evlerinde, İnternet sitelerinde.

Söylenenlerle gerçek hayatta olup bitenler çok farklıydı; yine aynı şekilde Kitapları İncil'de öyleydi. Birçok yerde Tevrat ve Zebur'u kabul ettiklerini söyleyen İncil yazarları yine birçok yerde Kutsal Yasayı siliyorlar, geçersiz sayıyorlardı.

Yine aynı yazarlar Tevrat ve Zebur'dan alıntılar yaparak İsa'yı Tanrılaştırabilme yolunda adeta birbirleri ile yarışıyorlardı. Bunu yaparken Tanrı'nın kusurlu plan yaptığını bile dillendirenleri olmuştur. İşin ilginç yanı ise bu yazarın kimliği hala belirlenememiştir.

Fakat benim dikkatimi çeken İncil yazarları önce kendi içlerinde ve sonra kendi aralarında açmazlıklara da düşmektedirler.

Bütün bu kitapları (Tevrat-Zebur-İncil-Hıristiyanlık öğreti kitapları) inceleyerek: Neden? İsa'yı Tanrısallaştırma çabalarının yanıtlarını aradım.
Bunu yaparken zaman-zaman okuyucu ve İncil yazarları ile şakalaştım. Polemiğin ötesinde İsa'nın Tanrı olmadığına dair bulgularımı yazarların kendilerine sorular sorarak neden bu anlaşılmazlıklar diyerek, işin iç yüzünü sizlere göstermeye çalıştım.Sayfa Sayısı: 231

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yar Yayınları
Kapat