Nikola Tesla İle Macera Peşinde - Mucitlerle Kitabın İçinde Serisi Özl

Nikola Tesla İle Macera Peşinde - Mucitlerle Kitabın İçinde Serisi
Özlem Aytek

%35 İNDİRİM
89,00 TL
57,85 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786256934108
975847
Nikola Tesla İle Macera Peşinde - Mucitlerle Kitabın İçinde Serisi
Nikola Tesla İle Macera Peşinde - Mucitlerle Kitabın İçinde Serisi
57.85

Hayalleri ve iyi bir fikri olan çocuklar için muhteşem bir macera!


Sizi zamanda yolculuğa çıkaran esrarengiz bir kitabınızın olmasını ister miydiniz ?


Daha önce mucitlerin yaşamına hiç zaman yolculuğu yapılmadı ve hiç kimse böyle esrarengiz bir serüven ile geri dönmedi.
Bunu ilk başaran Alp oldu. Hem de hiç beklemediği bir anda…


Alp, “Dâhiler ve Büyük İcatları” adlı kitabını okurken yanına kendi yaşlarında, tuhaf bir çocuk gelir. Giysileri ve görünümüyle tarih kitaplarından fırlamış gibidir. Alp bu tuhaf çocuk hakkında düşünmeye fırsat bulamadan kendisini inanılmaz bir maceranın içinde, bir zaman yolculuğu yaparken bulur. Birlikte Niko'nun yaşadığı döneme giderler ve serüven başlar. Yeni dostu Niko'dan çok etkilenmiştir. Yaşıtı değil de bir bilgedir sanki. Niko, Alp'e bilim ve icatlarla dolu dünyasını gösterir. Alp'i annesiyle de tanıştırır. Bir ev kadını olan annesi günlük işlerini yapmayı kolaylaştıracak ev aletleri tasarlayan bir anne mucittir. Alp, kendisini Niko diye tanıtan arkadaşının Nikola Tesla olduğunu anlar. Alp ve Niko, serüvenden serüvene koşarken her farklı sahnede Niko biraz daha yaşlanmaktadır. Niko'nun en sevdiği arkadaşlarından olan Mark Twain ve en ünlü karakteri Tom Sawyer'la tanışmak Alp'in serüvenin zirvesi olur. Niko, gençlik yıllarında geçirdiği çok ağır bir hastalıktan Mark Twain'in muhteşem öykülerini okuyarak iyileştiğini anlatır. Öyküler ona umut olmuştur. Tom Sawyer da Alp'i önce biraz sıkıcı bulsa da sonradan iyi dost olurlar ve değiş tokuş yaparak birbirlerine hatıralar bile verirler. Rudyard Kipling'i, Orman Çocuğu Mowgli'yi yazarken görmek ise başka büyük bir sürpriz olur.
Alp, Dâhiler ve Büyük icatları adlı kitabında hangi mucidin hayatını okursa onun yaşamına gizemli bir zaman yolculuğu yapacağını keşfetmiştir. Bu esrarengiz maceralarda Alp'in dikkat etmesi gereken çok önemli bir konu vardır…
Özlem Aytek
İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Coğrafya ve Anadolu Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans eğitimimi tamamladı. Yüksek lisansa İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi bölümünde devam etti. Yazmaya küçük yaşlarda başladı. Üniversite yıllarında bir yayınevinde çalışmaya devam ederken ilk kitapları yayımlandı. Çocuk Edebiyatına ve Eğitim Yayıncılığına çok sayıda eser verdi. Roman, öykü ve eğitim kitapları yazdı. Kitapları çeşitli başarılar kazandı. Okullarda eğitim aracı, yardımcı ders kitabı oldular. Bazı kitapları TÜBİTAK-112K479 numaralı proje kapsamında araştırılıp, incelenip değerlendirildi. Çok sayıda akademik yayında yer aldı. Yayınevlerinde yazar, yayın yönetmeni ve editör olarak görev aldı. Kitap Kurdu adında bir televizyon programının yönetmenliğini yaptı. İstanbul'da yaşamakta ve kitaplarını yazmaya devam etmektedir.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat