Merhaba Coğrafya ve Ekonomi - Yazılmak İsteyen Oyuncu Kitap Özlem Ayte

Merhaba Coğrafya ve Ekonomi - Yazılmak İsteyen Oyuncu Kitap
Özlem Aytek

%35 İNDİRİM
82,00 TL
53,30 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786256934146
912600
Merhaba Coğrafya ve Ekonomi - Yazılmak İsteyen Oyuncu Kitap
Merhaba Coğrafya ve Ekonomi - Yazılmak İsteyen Oyuncu Kitap
53.30

BİR İLK! YENİ NESİL ÖYKÜLER BUNLAR!
21. yüzyıl becerileri, kariyer ve vizyon bilinci çocuklara hiç bu kadar eğlenceli, etkileyici bir teknikle kazandırılmadı.
İçi boş defter sayfalarına güzel bir hikâye yazılmasını ve sonra da bir öykü kitabı olmayı hayal ediyordu. Bunun için işbirliğine ihtiyacı vardı. Hikâyesini yazacak bir kalem olmalıydı. Kalem, defterin yardımına koştu. Fakat bir öykü yazabilmek için defter ve kalem yetmiyordu. Bir yazara da ihtiyaç vardı. Defter, “Yazar ben olabilirim!” dedi. “Bir fikrim, hayallerim, iyi bir kurgum, bilgim ve güzel bir hikâyem var benim!” Böylece defter anlattı, kalem yazdı. Acaba defterdeki hikâye bir öykü kitabına dönüşebildi mi? Defter, hayallerine kavuşabildi mi? Bunları ve defterin ilginç öyküsünü merak ediyorsanız Yazılmak İsteyen Oyuncu Kitap öyküsü okumanız için siz minik okurlarını bekliyor.

Kitap Hakkında
Yazar Özlem Aytek’in kaleme aldığı bu öyküyü çocuklar severek okuyacaklar. Yaratıcı okuma, eleştirel okuma, teknoloji okur yazarlığı kazanımlarının ön plana çıktığı öyküyü, çocuklar öykünün kahramanlarıyla birlikte yazacaklar. Coğrafya ve ekonominin anlamı hakkında ilk bilgiler filizlenecek zihinlerinde. Haritalar hakkında bir fikir sahibi olacaklar. Haritaları incelemenin muhteşem keşiflere ve kültüre açılan bir kapı olduğunu anlayacaklar. Edinecekleri önbilgilerle gelecekte karşılarına çıkacak, zor gibi algılayabilecekleri derslerle uyum; ön bilgi ve bilinçle tanışacak, zorlanmayacaklar. Çevre bilinci teması eşliğinde, bilim yolunda ilerleyen çocukların yollarına farkındalık ve bilinç yapıtaşları döşeyecek bir öykü. 
Okuma, anlama ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı bir teknikle yazılan bu doğa dostu öykü ile çocuklar 21. yüzyıl becerileri ve değerler eğitimi kazanımlarını edinecekler. Kitap düşünme becerileri gelişimine yardımcıdır. Akıcı dili; ilginç, renkli görselleriyle çocuklarda tam bir ODAKLANMA sağlaması ve öyküyü sıkılmadan okumaları hedeflenmiştir. Mini hikâyelerle bütünleşen öyküde dijital çağın çocuklarının okumayı sevmeleri, araştırmaya özenmeleri, vizyon-kariyer farkındalık bilinci kazanmaları amaçlanmıştır. Kitabın sonunda hikâye haritası, kitap değerlendirme sayfası ve zekâ geliştiren etkinlikler bulunmaktadır. 

Kapat