Mart Şehitleri Volker Kutscher

Mart Şehitleri
Gereon Rath'ın Beşinci Vakası
Volker Kutscher

%20 İNDİRİM
298,00 TL
238,40 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789750530272
858600
Mart Şehitleri
Mart Şehitleri Gereon Rath'ın Beşinci Vakası
238.40

Mart Şehitleri şüphe götürmeyen belgesel öğeler ile ince inceörülmüş bir kurmacayı, siyasi olayların karanlığı ile gündelik hayatınparıltılı anlarını aynı yörünge üzerinde hareket ettiren bir polisiye.1933 yılının ilk ayları. Nazilerin seçim zaferleriyle çalkalananAlmanya'da herkes birbirinden şüphe etmeye başlamıştır.Reichstag yangını, ihbarlar, tutuklamalar, gazeteler üzerindekibaskı, işkenceler ve ölümler… Tüm bunlar olurken Birinci DünyaSavaşı'nda yaşanan tuhaf olaylarla ilgili cinayetler işlenir. Delici biraletle korkunç biçimde öldürülen gaziler, hastaneden kaçıp işlerikarıştıran bir kadın, savaş suçları, yazdığı romanla ünlenmeyeçalışan tekinsiz bir teğmen…
Volker Kutscher, komünist ve Yahudi avına çıkan siyasi şube ile artıkçalıştıracak dedektif dahi bulamayan cinayet masası arasında mekikdokuyan Gereon Rath'ın beşinci vakasında siyasi polisiye türününustası olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.
“Kutscher'in tarihsel polisiyeleri, bir şanstır. Yazar, bir tarihçininbilgisiyle, dramatürjik beceriyle ve roman karakterlerini titiz birşekilde yöneterek anlatmayı biliyor. Karmaşık bir olay örgüsükuruyor. Karmaşık fakat karışık değil.”
Frankfurter Allgemeine Zeitung

Kapat