Lunapark Volker Kutscher

Lunapark
Gereon Rath'ın Altıncı Vakası
Volker Kutscher

%20 İNDİRİM
271,00 TL
216,80 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789750532399
895654
Lunapark
Lunapark Gereon Rath'ın Altıncı Vakası
216.80

Lunapark, tüm ülkenin bir “olay yeri”ne dönüştüğü zamanlarda, burnunu politikaya sokmadan cinayetleri çözmeye çalışan Gereon Rath'ın altıncı vakası.

Sessiz Ölüm Nazilerin iktidarlarını pekiştirmeye başladığı 1934 Mayısı'nda, sokak aralarında bulunan SA cesetleri zaten sis bulutlarıyla kaplı Berlin'i iyice karanlık bir atmosfere sokuyor. Bu cinayetleri bir komünist avına dönüştürmesi işten bile olmayan Nazilerin karşısında, Komiser Gereon Rath gizliden gizliye kendi soruşturmasını yürütüyor. Komünist gruplardan Berlin yeraltı dünyasına uzanan bu soruşturma, ülkedeki karanlığın ne kadar kesif olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Mart Şehitleri

Goldstein
Vaterland Dosyası
Polisiye edebiyat ile politikayı bir araya getirmekteki maharetiyle tanınan Volker Kutscher, Nazi Almanyası'nın tekinsizliğini ve hırçınlığını ustaca anlatıyor.

“Almanya'nın karanlık yıllarını bu analitik yoğunlukla ve bu kadar muzun soluklu aydınlatan başka bir yazar yok.” Kölner Stadt-Anzeiger

“Komiser Gereon Rath ve güçlenmekte olan Nazi devletinin ahlâkî tuzakları: Kimsenin haysiyetini koruması mümkün değil, hele mmasumiyetini - asla!”
Deutschlandfunk

Kapat