Parti Sırrı %10 indirimli Marko Marçevski

Parti Sırrı
Marko Marçevski

%20 İNDİRİM
9,00 TL
7,20 TL
Tükendi
2789009927904
511893
Parti Sırrı
Parti Sırrı
7.20
"...

- Elbette büyük ve tehlikeli iş! Sana şunu da söyleyeyim, yalnız polisten değil, herkesten korunmalısın. Kimseye bir şey söyleme. Babana da, en yakın dostuna da söyleme. Çünkü bu yaptığın iş, en ciddi parti sırrıdır. Ve parti sırrını ele veren her insan parti önünde, arkadaşları önünde ve bütün Bulgaristan halkı önünde iki kat suç işlemiş olur. Seni darağacına da çekseler, parti sırrını yine korumalısın. Kimseye br şey sorma ve kimseye de bir şey söyleme. Seni parça parça etseler bile susmalısın!"

"...

- Ey zafer uğrunda savaşanlar, zaferi sabırsızlıkla, titreyerek bekleyenler, küçük oldukları için o günü hatırlayamayanlar, henüz doğmamış ve nalçalı jandarma çizmelerinin sesleriyle uykularında belinlememeiş olanlar! Sizler, hepiniz, zaferi gözbebeğiniz gibi koruyunuz!...

Partı sırrına gelince...

Ben bütün işkencelere katlandım ve onu vermedim. Onu onüç arkadaşım da vermediler. Onlar ağızları kapalı, çeneleri kenetlenmiş olarak öldüler. Bunun için, katillerin onları gömdükleri yerde bugün bir anıt vardır ve üzerinde alın harflerle şunlar yazılır:

"Onlar, bizi yaşatmak uğrunda öldüler." "
Kapat