9786256900103
960002
Yolun Başındaki Mısralar
Yolun Başındaki Mısralar
95.00

Öğrencilerinin; edebiyata sevdalı olduğunu, şiir yazmayı çok sevdiklerini anlattı bir gün Cumhuriyet Öğretmeni Sultan Turalı. “Keşke yazdıkları basılabilse.” diye de ekledi.


“Keşke” denmesinden şikayetçi olunmamasını vurgularım ben hep. Çünkü ne istediğinizi ve aşmanız gereken önünüzdeki engelleri keşfetmişsiniz demektir. Sırada “İyi ki” demek için ne yapılması gerektiğine odaklanmak kalır.


Hepimiz, bu dünyaya bir görevimiz olduğu için gönderildik; yani tamamlanması gereken büyük resmin küçük puzzle parçalarıyız her birimiz. Görevlerimizi yerine getirdikçe eşsiz bir sanat eserine dönüşecek oluşturacağımız büyük resim.


Atatürk'ün, “Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.” sözünü kendine ilke edinen S. Güneş Turalı; Gazi'nin en çok güvendiği gençliğe yol göstermek adına, bilim ve sanatla medeniyetler seviyesine erişmek için onun yolunu seçmiş kişiler olarak üzerimize düşen görevimizi yerine getirmemiz gerektiği bilincine erişmiş, aldığı sorumluluğunu da layıkıyla yerine getirmiş biri.


Gençlerimizin yolunu açmak hepimizin görevi. Şiirlerine sevgiyle sarılmak ve her şeyiyle bizzat ilgilenip basmak işte bu sebeple büyük mutluluk ve gururdu. Onların kitabını sizlerle buluşturmak Hayat Özlem Kayalı Yayınları olarak bizim de görevimizi yerine getirmemizi sağlamış oldu.


Gençler; sizler, bizim geleceğimiz ve umuda dair inancımızın kırılmasına izin vermeyen yeşeren filizlerimizsiniz. İyi ki varsınız. Size güveniyor, inanıyor, başarınızın daim olacağından zerre şüphe etmiyoruz.
Yola devam…


Hayat Özlem KAYALI Araştırmacı-Yazar(Tanıtım Bülteninden)


Kapat