İklim ve Sağlık - Güncel Konular Kolektif

İklim ve Sağlık - Güncel Konular
Kolektif

140,00 TL
Tükendi
9786051912714
972321
İklim ve Sağlık - Güncel Konular
İklim ve Sağlık - Güncel Konular
140.00

Bu kitap daha önce yayınladığımız iklim ve sağlık ilişkisine ait “İklim Değişikliğinin İnsan Sağlığına Etkileri, “İklim Değişikliği ve Sağlık, Alter Yayıncılık”, “Yerel İklim Değişikliği Planlamaları Aracılığıyla Sağlığı İklim Değişikliklerinden Koruma Kılavuzu, Alter Yayıncılık” ve “İklim ve Sağlık, Türkiye Klinikleri” başlıklı kitaplarımızın devamı niteliğindedir. Bu nedenle kitabın başlığı “İklim ve Sağlık-Güncel Konular” olarak belirlenmiştir.
İklim değişikliği bugüne kadar yapılan senaryo çalışmalarında belirlenen hızdan daha hızlı gerçekleşmektedir. Tehlikelerin çeşitliliği ve birlikte ortaya çıkması nedeniyle, etkinin gücü, süresi ve maruziyet değişmektedir. İklim değişikliğinden etkilenen veya etkilenecek olan sektörlerin duyarlılığı ve uyum kapasitesi ile orantılı riskler farklılaşmaktadır. Her farklı risk, farklı sağlık sonuçlarına yol açmaktadır. Sonuçta; iklim ve sağlık ilişkisinin izlenmesi ve öneriler geliştirilebilmesi için yeni kanıtları ele alan yayınlara talep artmaktadır. “İklim ve Sağlık-Güncel Konular” kitabımızın bu talebi karşılamasını ümit ediyoruz.
Yayında editör ve yazar olarak yer alan tüm akademisyenlerimize, uzmanlarımıza, bilim insanlarına teşekkürler. Editör veya yazar olarak yer aldığım her yayında, benimle birlikte bilim dünyasına yeni adım atan arkadaşlarla birlikte olmayı seviyorum. Bunun temel nedeni; ilerleyen çağın getirdiği yeni olanakları ve tabii ki sorunları daha iyi biliyor ve takip ediyor olmalarıdır. Bu kitabımızda da böyle bir grupla birlikte olduk. Geçmiş hafızalar ile yeni hafızaların birleşimi “yapay zekâ” ile ileriye taşınacaktır. Belki de, birkaç yayın sonrası editörlüğü veya yazarlığı “yapay zekâ” ile birlikte yapabiliriz.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat