9786051912431
948375
Yüzleşme - 3
Yüzleşme - 3
120.00

“Bazı arkadaşlar yaptığım eleştirilere cevap vermek yerine şu tarz çıkışlar yapıyorlar:
Madem dinle ilişkini kestin, neden hâlâ din hakkında yazmaya ve eleştirmeye devam ediyorsun? Kendi yoluna gitsene!

Türkiye'de yüzün üzerinde ilahiyat fakültesi ve 35.000'e yakın ilahiyat öğrencisi var, mezun olanların sayısını siz hesap edin. Beş binin üzerinde imam-hatip lisesi ve 1,3 milyondan fazla imam-hatip öğrencisi var. Kur'an kurslarında, gayri resmi medreselerde okuyanları hesaba katmıyorum bile. Bir de bu okullardaki öğretmen, hoca ve öğretim görevlisi sayısını düşünün. Bu memlekette okul sayısından fazla cami var. Diyanetin bütçesi çok sayıda bakanlığın bütçesinden yüksek.
Hazırlanan bütçe yetmiyor her sene ek bütçe talep ediyorlar. Tüm bunların ve dökülen bunca paranın imamlara duyulan ihtiyaç için veya insanlar daha ahlaklı olsun diye olduğunu mu zannediyorsunuz?
Hayır!
İktidara seçmen, cepheye şehit olacak asker, alanlara muhalifleri coplayacak muhafazakâr polis, sanal aleme trol, tarikatlara mürit, cemaatlere eleman, geleceğe dindar nesil yetiştiriliyor. İmam-hatip ve ilahiyatlar muhafazakâr iktidarın arka bahçesidir çünkü̈.
Unutmayalım bu topraklarda din konuşulmadan hiçbir mesele konuşulamaz. Din eleştirilmeden hiçbir mesele eleştirilemez, dinle yüzleşmeden hiçbir sorun çözülemez.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat