Mükemmel Zamanlama - Gitmek mi Zor Kalmak mı? David Richo

Mükemmel Zamanlama - Gitmek mi Zor Kalmak mı?
David Richo

104,00 TL
Tükendi
9789752756076
953324
Mükemmel Zamanlama - Gitmek mi Zor Kalmak mı?
Mükemmel Zamanlama - Gitmek mi Zor Kalmak mı?
104.00

Gitmek mi Zor, Kalmak mı?
Yürümeyen şeyi neden sürdürürüz?
Yürüyen şeyi neden sabote ederiz?
Hayatta en sık karşılaşılan sorunlardan biri “yürümeyen bir şeyi gereğinden fazla sürdürmek”tir. Bu“yürümeyen şey” sahip olduğumuz her şeye; ilişkilerimize, işimize, acılarımıza, çözümsüz kalmışçatışmalara, ailevi sorunlara, belli bir inanç, organizasyon ya da kurumla aramızda oluşmuş bağlarauyarlanabilir. Rahatsız veya huzursuz olduğumuz alanımızdan çıkmak da konfor alanımızdan çıkmak kadarkorkutabilir.
Diğer taraftan hayatta yeterince uzun sürdürmediğimiz şeyler de vardır. Gerçekten yürüyebilecek bir ilişkiyiya da aidiyeti sürdürmek için yeterince sabretmez, emek vermeyiz.
Psikoterapist David Richo her iki seçeneği de ele alıyor; nihayetinde ancak gitmeye hazırsak gider, kalmayahazırsak kalırız. Ama sadece bir seçim yapmaktan daha fazla bir şey olan “hazır olmak” elimizde olmayanbir sayaca, yani zamana bağlıdır. Vaktinden önce harekete geçmememiz ve vakit geldiğinde oyalanmamamızgerekir. ZAMANLAMA HER ŞEYDİR.
Bu kitap hayattaki önemli kararlara yönelik kendi mükemmel zamanlamamızı anlayarak hareketegeçmemize yardımcı olacaktır. Böylelikle kapıların hiçbir zaman yüzümüze kapanmadığı ve kilitli olmadığıbir dünyaya adım atabiliriz…(Tanıtım Bülteninden)


Kapat