9789752756182
964892
Terapi Odasında Neler Oluyor?
Terapi Odasında Neler Oluyor?
78.00

Terapi, hayatta yolumuzu bulmamıza yardım eden bir araçtır.
Psikoterapi, kendimizi ve hayatın bizim için ne anlam ifade ettiğini anlamayı, kendimiz olmayı öğrenmeyi ve şartlanmalarımızdan özgürleşmeyi amaçlar.
Psikoterapist, düşüncelerimiz ve hislerimizdeki düğümleri çözmemize yardımcı olan bir rehberdir.
Terapi bize kendimiz hakkında bir şeyler öğrenme fırsatı sunar ama öğrendiklerimizi hayata taşımak bize düşer. Yani terapi ile arabayı çalıştırdıktan sonra arabayı sürmek gerekir.
Bu kitap, bazıları için bir terapi alternatifi, bazıları için terapinin yanında bir destek, bazıları için de kendi olma yolunda hayat boyu sürecek bir gelişim yolculuğunun başlangıcı olacaktır.
Derinlemesine bir değişim için tek yapmamız gereken, içimizdeki ateşi yakacak kıvılcımı çakmaktır. Bir insanın hayatında bu kıvılcımın sıklıkla "bazı sıkıntılar olarak" tezahür etmesi üzücü ama yaygın bir gerçektir. Daha da üzücü olan, kim olduğumuza dair gerçeğin arayışı "zor geliyor" diye, farkında olmadan bu kıvılcımı yok etmek için uğraşıyor olmamızdır.
Prof. Stephen Joseph, bu kitapta insanların zor zamanlar geçirdikten ve terapi odasında saatlerini verdikten sonra sordukları soruları ve verdikleri cevapları ele alıyor. Önceliklerimizi ve bakış açımızı değiştirerek hayatımızda neye önem verdiğimize dayanan yeni bir dengeyi nasıl kuracağımızı gösteriyor.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat