Yıldızlara Gülümseyen Kız Nadia Hashimi

Yıldızlara Gülümseyen Kız
Nadia Hashimi

149,00 TL
Tükendi
9786254431050
906529
Yıldızlara Gülümseyen Kız
Yıldızlara Gülümseyen Kız
149.00

“Yara, ışığın içine nüfuz ettiği yerdir…”

Böyle söylemişti babası. Ancak Sitara Zamani, bu cümlenin gerçek anlamını günün birinde dizindeki değil, kalbindeki yarayı sarmaya çalışırken kavrayacaktı.

1970'lerin Afganistan'ında, ayrıcalıklı bir aileye mensup ve nispeten mutlu bir çocukluk yaşayan sekiz yaşındaki Sitara için en büyük eğlence, semayı süsleyen yıldızları ve onların ardındaki sırrı keşfetmektir. Ne var ki bir devlet adamı olan babası, sevgi dolu annesi ve biricik kardeşiyle birlikte yaşadığı huzurlu günler, 1978 yılında tüm Afganistan'ın kaderini bir gecede değiştiren askerî darbeyle son bulur. Üzerine çöken uçsuz bucaksız karanlıkta yıldızları yeniden görebilmek küçük Sitara için hiç de kolay olmayacaktır.

2004 yılında ise Afgan asıllı Amerikalı, ünlü bir cerrah olan Aryana'nın dünyası, geçmişin aniden karşısında belirmesiyle başına yıkılır. O dehşet dolu gecenin üzerinden kırk yıl geçmiştir ve bir daha ömrü boyunca görmeyeceğini sandığı bir adam şimdi kanlı canlı karşısındadır. Onu görmek, Aryana'nın uzun zamandır içindeki bir kafese hapsettiği ne varsa yeniden su yüzüne çıkarır: Öfke, nefret ve cevapsız sorular…

Peki, cevapları bulmak uğruna geçmişini gömerek kaçtığı ve Taliban'ın sıkıyönetimi altında savaş alanı hâline gelmiş olan o tehlikeli topraklara dönmeye cesaret edebilecek midir?

Nadia Hashimi'nin usta kaleminde hayat bulan Yıldızlara Gülümseyen Kız, bir kadının en karanlık gecesine yıldızları yeniden kondurabilmek için verdiği duygusal ve bir o kadar da amansız mücadelenin öyküsü.

Kapat