9786057284112
952794
Kızım İçin
Kızım İçin
149.00

2016 yılının Amerika'sında eşi ve kızıyla huzurlu, sıradan bir hayat yaşayan Ritika'nın dengesi, gördüğü kâbusların da etkisiyle yavaş yavaş bozulmaya başlar. Tırnaklarıyla kazıyarak inşa ettiği her şeyin, gözlerinin önünde yıkılabileceğini düşünerek yaşamak, onu sık sık krizlerin eşiğine getirmektedir. Eşinin ve kızının da ısrarlarıyla terapi görmeyi kabul eder fakat terapistine anlatması gereken ilk şey, tüm hayatını karartabilecek güçte olan bir sır ve kendisiyle ilgili tüm dünyaya söylediği en büyük yalandır.


1990 yılının Kuveyt'inde ise kendisine her fırsatta şiddet gösteren baskıcı ve zorba bir adamla zorla evlendirilmiş olan gencecik Mariam, mutsuz bir evliliğin içinde kapana kısılmıştır. Hayatının görünmez zincirlerle kocası Tareq'e bağlı olduğunu, ondan asla kurtulamayacağını, hiçbir zaman o kadar cesur olamayacağını düşünür ancak bir gün aldığı bir haberle her şey değişir. Mariam, anne olacağını öğrenmiştir. Bundan böyle solup gidecek olan sadece kendi hayatı değildir ve bebeği için her şeyi göze almaya razıdır. Verdiği bu büyük kararla özgürlüğe doğru asla atamayacağını sandığı o adımı atmaya yeltenir. Öte yandan kaderin çok farklı planları vardır. Özgürlüğe çıkacağını umduğu yolun sonunda Mariam, kendini bambaşka bir kadına dönüşmüş olarak bulur.


Kendini, kimliğini, kalbini ve ruhunu önce kaybedip sonra bulan, hayatın derslerini zor yoldan alan gencecik bir kadının, evladı için göze aldığı görkemli ve bir o kadar da acı verici yolculuğun hikâyesi… Kızım İçin, elinizden düşürmeden okuyacağınız bir başyapıt.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat