Tiraje Melih Esen Cengiz

Tiraje
Melih Esen Cengiz

%25 İNDİRİM
100,00 TL
75,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9789752127098
903752
Tiraje
Tiraje
75.00

Ne o dünyayı duydu ne dünya onu!

Yıl 1924. Çatışmalarla sarsılan Karadağ'ın zirvelerinde kaybolmuş,ne yapacağını, nereye gideceğini bilmeyen bir kız çocuğu… Üstelikne duyabiliyor ne konuşabiliyor. Katliamlardan kaçan bir Boşnakkadını onun elinden tutar ve küçük kız ölümden kaçanların yolculuğunakatılır. Dağları, tepeleri aşıp genç cumhuriyete, Türkiye'ye sığınırlar.

İstanbul adalarından birinde onlara bir paşa kucak açar… Ve gizemli,güzel kızı Tiraje… Genç kadın sessiz kızın önündeki engelleri yıkar,ona adını verir ve yaşamaya doyamayacağı bir dünya sunar.

Mutlu bir yuvada gözü pekliği ve güzelliğiyle geleceğe umutla bakanküçük Tiraje yıllar geçtikçe kaderin ona kuracağı tuzaklardan habersizbüyür, herkesi peşinden koşturan, hem çok çekici hem de korkusuzbir genç kadın olur…

Dünya, hayatının aşkı Hristo ve doğuracağı bebeklerle önce gülümserTiraje'ye, açtığı kapıları sonra birer birer kapatır. Siyah beyaz hayatında herkesin Habil olmadığını, Kabil'lerin de yoluna çıkacağınıöğrenecektir Kolaşin Vadisi'nin peri kızı Tiraje. Sessiz ve asi bir ruhunöyküsüdür Tiraje'nin öyküsü.

Melih Esen Cengiz'den, kendisine kucak açan genç cumhuriyetteönüne dikilen bütün duvarları birer kapıya çeviren engelli çok güzelbir kadının tükenmez sevgisine, özlem ve kavgalarına tanık olacağınızbir tutku romanı…

Kapat