Bir Kadın Bir Cinayet Melih Esen Cengiz

Bir Kadın Bir Cinayet
Melih Esen Cengiz

%5 İNDİRİM
126,00 TL
119,70 TL
Tükendi
9789752126312
873288
Bir Kadın Bir Cinayet
Bir Kadın Bir Cinayet
119.70

Gölgeler de yaşlanmaz, gerçekler de!

1977 Mayıs'ı… İstanbul kâbuslar içinde bir cehennemden diğerinegeçmektedir. 1 Mayıs katliamı sonrası şehir gençlerin ölümleriylesarsılırken “Kralların Treni” Orient Ekspress tarihinde son defaSirkeci Garı'na gelir. İki gün sonra bir Orient Ekspress yolcusuGülhane Parkı'nda ölü bulunurken bir başka yolcu, yaşlı Almankadın Gisela cinayet zanlısı olarak Sultanahmet Karakolu'ndagözaltına alınır.

İttihat ve Terakki'nin güçlü önderi Talat Paşa'nın eski konağı olankarakolda günlerce masumiyetini haykırır Gisela. Onun mu acısı vepişmanlığı büyüktür, kuruntu ve düşlerin sık sık yokladığı komiserAttila'nın mı yoksa gencecik bedenlerle dolup taşan morgunmüdürü Taylan'ın mı?

Sevgilisini çatışmalarda yitiren devrimci kız Ülkü'nün düşlerizamansız sona ermişti de; Topkapı Sarayı'nın dış bahçesinde,Gülhane Parkı'nın ağaçlarında hayata veda eden son OrientEkspress yolcusu yaşlı adam akıbetini hak mı etmişti?

Cinayetin ipuçlarını belki Tanzimat Fermanı'yla Türk aydınlanmasına ilk harcın konulduğu gizemli Gülhane Parkı saklıyordu, belki de19'uncu yüzyılın askeri okulu, şimdinin İstanbul Morgu… ya da bizlere çok yabancı bir tarih!

Melih Esen Cengiz'den, zamanın köreltmekte aciz kaldığı birözlemin, gerçekleri nasıl perdelediğine tanık olacağınız ve masumgözyaşlarını sorgulayacağınız bir roman…

Kapat