Sivil Toplum Yazıları %20 indirimli İdris Küçükömer

Sivil Toplum Yazıları
"Özal Keşke Liberal Olsaydı...Türkiye'de 'Sol' Liberal olmaz. Hedef Liberal Değil, Sivil Demoktarik Toplumdur. Üçüncü Cumhuriyet Kutlu Olsun."
İdris Küçükömer

%5 İNDİRİM
215,00 TL
204,25 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789759962388
464548
Sivil Toplum Yazıları
Sivil Toplum Yazıları "Özal Keşke Liberal Olsaydı...Türkiye'de 'Sol' Liberal olmaz. Hedef Liberal Değil, Sivil Demoktarik Toplumdur. Üçüncü Cumhuriyet Kutlu Olsun."
204.25

Cumhuriyet tarihini, değişik fonksiyonlar ve özellikleri açısından numaralandırma işlemini (2. Cumhuriyet gibi) ve "Kurtuluş Savaşı'nın anti-emperyalist olmadığı" tezini 1973 yılında ortaya süren Küçükömer, öteden beri özgün düşüncelerinden dolayı "ambargo"ydu. Kimliğine karşı konulan bu "ambargo"yu kimler daha da ağırlaştırmak için gizli/açık tavır almadı, ittifaklara girmedi ki? Bu "ambargo"ya rağmen Küçükömer, temel sorusuna cevap aramaya devam etti. "Ben doğulu mu, yoksa batılı mıyım?" sorusuna cevap vermek ömrünü aldı desek doğru olur. Doğu toplumunda doğan, Batı'dan etkilenen bir bilim adamı olarak "düşünmeyi yasaklamış bir toplumda" bugün sivil toplumu savunan birçok kişinin ilk esin kaynağı oldu. Onlar gerçeği belirtmese de, onlar yön ve hedef gösterdi. "Biz kimiz? Neyi değiştirebiliriz?" diye sormuştu. Sivil Toplum Yazıları, Küçükömer'in sivilleşme konusundaki fikirlerini içeren, sivil toplumun işlevini alaliz eden gerçek bir kaynak.

Kapat