Şimdi ve Daima Ray Bradbury

Şimdi ve Daima
Ray Bradbury

%35 İNDİRİM
180,00 TL
117,00 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786052652817
976778
Şimdi ve Daima
Şimdi ve Daima
117.00

“Bradbury’den Melville, Shakespeare ve Poe esintileri taşıyan eşsiz bir kitap.” —The Tımes

 

“…Zamana dair bildiğimiz her şeyi, hatta zamanın kendisini ardımızda bıraktık.”

 

Ray Bradbury sadece bilimkurgunun değil fantastik edebiyatın ve korkunun da yirminci yüzyıldaki ustalarından biri. Bilimkurgunun “iyi edebiyat” da olabileceğini kanıtlayan belki de ilk yazar. 2007’de yayımlanan ve iki kısa romanı bir araya getiren Şimdi ve Daima, Bradbury’ye niçin düzyazının şairi dendiğini kanıtlar nitelikte bir kitap.

 

“Bir Yerlerde Bir Müzik Çalıyor”da James Cardiff, okuduğu şiirler ve gördüğü rüyalar tarafından yavaş yavaş küçük çocukların sokakta oynamadığı ve sakinlerinin asla yaşlanmadığı, gözlerden uzak bir kasabaya çekilir. Kasabanın şairane güzelliğinden ve bir Mısır kraliçesinin adını taşıyan hoş, esrarengiz bir kadından büyülenen James, acımasız bir yıkım yaklaşırken kasabanın gizemlerini ortaya çıkarmak için elinden geleni yapacaktır.

 

“Leviathan ‘99”da acemi astronot Ishmael Hunnicut Jones, Cetus 7’ye binerek kaderini bir kuyrukluyıldızı saplantı hâline getiren amansız bir delinin ellerine bırakır. Gezegenler arasında gezinen mürettebat ise bu yolculukta ilahi bir yargıyla ve evrendeki en korkunç düşmanla yüzleşecektir: Zamanla.

 

Şimdi ve Daima, Amerika’nın önde gelen hikâye anlatıcısının eşsiz yeteneğinin nefes kesici çeşitliliğini ve zihninin, ruhunun ve kalbinin bastırılamaz canlılığını gözler önüne seriyor.

 

Şimdi ve Daima, ustadan ustalara saygı duruşu.

Dinozor Öyküleri Şimdi ve Daima 290,00 TL 184,73 TL Sepete Ekle
Kapat