Neden Beklemek Zorundayım? - Ela 3 Silvia Serreli

Neden Beklemek Zorundayım? - Ela 3
Silvia Serreli

%5 İNDİRİM
95,00 TL
90,25 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786256774551
978924
Neden Beklemek Zorundayım? - Ela 3
Neden Beklemek Zorundayım? - Ela 3
90.25

Kronik Çocuk'un yeni serisi Ela, Esra Kökkılıç'ın İtalyanca aslından yaptığı çevirilerle okurlarıyla buluşuyor!Bu 5 kitaplık seri, Silvia Serreli'nin hikâyeleri ve resimleriyle hayat buluyor. Serreli sizi hem eğlenmeye hem de öğrenmeye davet ediyor!Serinin üçüncü kitabı Neden Beklemek Zorundayım?, büyüme sürecinde beklemeyi ve sabretmeyi öğrenmenin önemine vurgu yapıyor.Ozan Öğretmen'in duyurusu Ela ve sınıf arkadaşlarını çok heyecanlandırıyor: Herkes kendi fesleğenini yetiştirecek! Fakat Ela'nın hesaba katmadığı bir şey var: Fesleğenin büyümesini ve yeşillenmesini beklemesi gerekiyor. Oysa Ela çok sabırsız, her şey hemen olsun istiyor.Silvia Serreli bu kitapta, hayatta her şeyin istediğimiz her an olmayacağını hatırlatıyor; çocuklara sabrın ve emeğin ne kadar değerli olduğunu gösteriyor.
***


Arka Kapak:Saksıda fesleğen yetiştirmek ne kadar güzel! Ama Ela için fesleğenin büyümesini, yeşillenmesini ve mis gibi kokmamasını beklemek çok zor. Ne kadar sürecek bu? Ela beklemeyi hiç ama hiç sevmiyor!Bu kitap kimlere göre?


Her şeyin hemen olmasını isteyen sabırsız çocuklara


Beklemeyi bilmenin büyüme sürecinde önemli bir değer olduğunu düşünen ebeveynlere**


Seri Tanıtım Yazısı:Kronik Çocuk'un yeni serisi Ela, Esra Kökkılıç'ın İtalyanca aslından yaptığı çevirilerle okurlarıyla buluşuyor!Bu 5 kitaplık seri, Silvia Serreli'nin hikâyeleri ve resimleriyle hayat buluyor. Serreli sizi hem eğlenmeye hem de öğrenmeye davet ediyor!Herkesin kendi hayatından izler bulabileceği seride, Ela daha önce hiç deneyimlemediği duygularla tanışıyor:Serinin ilk kitabı Bir Yalanın Ağırlığı Ne Kadardır?, ilk kez yalan söyleyen Ela'nın içine girdiği çıkmazı ve mutsuzluğunu gerçekçi bir şekilde ele alırken dürüstlüğün önemini vurguluyor.


Serinin ikinci kitabı Kim Korkar Zorbalardan?, Ela ve arkadaşlarının, zorbalık yapmaktan hoşlanan Kaya'ya dostluğu, sevgiyi, yardımseverliği öğretme mücadelesine yer veriyor.


Serinin üçüncü kitabı Neden Beklemek Zorundayım?'da Ela'nın sabırlı olmayı ve beklemeyi öğrenme sürecinde zaman kavramıyla nasıl uzlaştığı ve emeğin değeri anlatılıyor.


Serinin dördüncü kitabı Ya Yapamazsam?'da Ela, her insanın hayatını etkileyen özgüven problemiyle başa çıkmanın yollarını öğrenirken korkularıyla yüzleşiyor.


Serinin beşinci kitabı Canım Çok Sıkılıyor, sıkılmaktan bile sıkılan Ela'nın, modern çağın dayattığı teknolojik dünyadan sıyrılıp çevresini, hayatı ve doğayı keşfetme yolculuğu gösteriliyor.Farklı duygular deneyimlemeyi ve hayatın zorluklarıyla mücadele etmeyi anlatan bu seri, keyifle okuyacağınız hikâyeleriyle rengârenk bir dünyanın kapılarını aralıyor! Her yaştan okurun kendinden izler bulabileceği seride, çocuklar hayata dair farklı bakış açıları kazanırken aynı zamanda dostluğun, dürüstlüğün, doğa sevgisinin, azmin ve emeğin önemini öğrenecek.Ela'nın bu keyifli ve renkli dünyasında yerinizi almaya hazır mısınız?
(Tanıtım Bülteninden)


Kapat